Informacje
 • Las Vegas znów pod śniegiem. Sypnęło też w Los Angeles

  22-02-2019 20:23 Miejscami spadło 25 centymetrów śniegu
  Przy życiu utrzymał ich sos taco Deschutes County Sheriff's Office Oregon

  Zima zawitała do południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych. W Los Angeles. Sypało również w Las Vegas, już po raz trzeci w tym miesiącu.

  Media społecznościowe zalały w czwartek zdjęcia oraz filmy z Los Angeles i Las Vegas przedstawiające śnieg, deszcz ze śniegiem, grad.

  W Los Angeles, które doświadcza opadów śniegu raz na kilka-kilkadziesiąt lat, zimowe opady wywołały wielkie poruszenie. Nieco mniej ekscytowali się mieszkańcy oddalonego o około 350 kilometrów Las Vegas - śnieg sypnął tam już po raz trzeci w tym miesiącu. Miejscami nasypało go od 3 do 10 centymetrów. Na obszarach położonych na wyższych wysokościach nad poziomem morza grubość pokrywy śnieżnej sięgnęła nawet 25 centymetrów.

  Z powodu opadów śniegu widzialność na międzynarodowym lotnisku McCarran mocno spadła. W czwartek rano loty były opóźnione średnio o ponad dwie godziny.

  Spadło ponad 40 centymetrów śniegu

  Opady śniegu nie są w Las Vegas czymś niespotykanym, ale na ogół są niewielkie. Jednak w styczniu 1949 roku w mieście spadło łącznie 42,5 centymetra śniegu, czyniąc ten miesiąc najbardziej śnieżnym w historii - informuje amerykańska Narodowa Służba Pogodowa (NWS). Najbardziej śnieżny luty był natomiast w 1939 roku, kiedy w Las Vegas spadło nieco ponad 10 cm białego puchu. Najwięcej śniegu jednego dnia spadło 31 stycznia 1979 roku. Wtedy to odnotowano opad rzędu 18,8 centymetrów.


   


   
Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...