Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 5°C 1°C Przelotne opady śniegu
zwiń
Informacje
 • "Czarny śnieg" na Syberii

  18-02-2019 20:58 Winne są zakłady przemysłowe

  Prokopjewsk na południu Rosji przykryła warstwa pyłu, zabarwiając śnieg na czarno. Mieszkańcy boją się, że może być on groźny dla zdrowia.

  Mieszkańcy Prokopjewska w obwodzie kemerowskim na południu Rosji w niedzielę ujrzeli niecodzienny widok - śnieg przybrał szary, a miejscami czarny kolor. Niektóre zaspy śniegu wyglądały jak hałdy węgla.

  Śnieg zmienił kolor

  Ludzie boją się, że pył który zmienił kolor śniegu, może być toksyczny. Jeden z mieszkańców mówił, że jego córka wyszła na dwór w niebieskich rękawiczkach, a wróciła do domu już w czarnych.

  Wszystkiemu winne są okoliczne kopalnie i fabryki, produkujące znaczne ilości szkodliwych substancji, które zanieczyszczają powietrze.

  - Cały czas monitorujemy poziom zanieczyszczeń w naszych zakładach, ale nie jesteśmy w stanie usuwać pyłu zalegającego na ulicach - mówił Anatolij Wołkow, dyrektor przedsiębiorstwa węglowego w Prokopjewsku.

  - Musimy stawiać czoła trudnej sytuacji ekologicznej, którą odziedziczyliśmy po poprzednich rządach. Kopalnie odkrywkowe zbliżyły się bardzo do miast - mówił Siergiej Cywilow, pełniący obowiązki gubernatora obwodu kemerowskiego.

  Wszczęto śledztwo

  "Czarny śnieg" zalega w trzech syberyjskich miastach w obwodzie kemerowskim - Prokopjewsku, Kisielowsku i Lenińsku Kuźnieckim. To tak zwane Kuźnieckie Zagłębie Węglowe, czyli jeden z największych regionów wydobycia węgla kamiennego na świecie.

  Lokalna prokuratura wszczęła śledztwo, żeby wyjaśnić skąd tyle pyłu znalazło się w powietrzu i czy może być on groźny dla ludzi. To niewykluczone, bo średnia długość życia mieszkańców Zagłębia jest o cztery lata krótsza niż u przeciętnego Rosjanina. • dlaczego?
  Dlaczego brak komentarzy co nie wygodne ze znowu sciema upierdliwcy jestescie,czarnego sniegu nie widzieli jak lezy ze trzy lata a my zaraz nowina.jak te malpy.
  ~gnida /2019-02-19 09:03

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...