Informacje
 • Do 11 stopni Celsjusza i porywisty wiatr. Miejscami przydadzą się parasole

  06-02-2019 16:16 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni

  Będzie ciepło, ale wietrznie i deszczowo

  Shutterstock/Ventusky.com

  W ciągu najbliższych dni możemy spodziewać się wysokiej, jak na luty, temperatury. Termometry pokażą nawet 11 stopni Celsjusza. W wielu miejscach będzie padać, a od piątku silniej powieje wiatr.

  Czwartek na zachodzie i Pomorzu okaże się deszczowy. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Podkarpaciu. Z południowego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  Silniejsze porywy

  W piątek na wschodzie kraju pojawią się opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na Pomorzu spadnie deszcz. Mieszkańcy pozostałych regionów będą mogli cieszyć się pogodnym dniem. Termometry pokażą maksymalnie od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach będzie osiągał do 50 kilometrów na godzinę, powieje z południowego zachodu. W górach możliwe jest wystąpienie wiatru fenowego.

  Weekend rozpoczniemy przelotnymi opadami deszczu. Na Suwalszczyźnie popada deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna sięgnie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr okaże się dość silny - w porywach może rozpędzać się do 70 km/h. W górach prognozowane są zjawiska fenowe.

  Do 11 stopni

  W niedzielę przelotnie popada deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Dość silny wiatr powieje z południowego zachodu. Jego porywy będą osiągać do 70 km/h. W górach pojawi się wiatr fenowy.

  Początek nowego tygodnia zapowiada się deszczowo. Na zachodzie kraju spadnie deszcz ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie od 4 st. C na Pomorzu do 8 st. C na Podkarpaciu. Z północnego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach osiągnie do 60 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...