Informacje
 • Mężczyzna wpadł do Wodogrzmotów Mickiewicza. Nie przeżył

  05-02-2019 16:55 Na miejscu była straż i ratownicy TOPR
  Reporter TVN24 o sytuacji w Tatrach TVN24

  Nie żyje mężczyzna, który w środę wpadł do Wodogrzmotów Mickiewicza. Jak przekazał kapitan Andrzej Król-Łęgowski z zakopiańskiej straży pożarnej, mężczyzna miał poważne obrażenia i zmarł w wyniku upadku. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.

  We wtorek po południu służby otrzymały informację o starszym mężczyźnie, który wpadł do Wodogrzmotów Mickiewicza.

  Jak poinformował po godzinie 16 kapitan Andrzej Król-Łęgowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem, mężczyzna miał poważne obrażenia i w wyniku upadku zmarł.

  Akcja ratowników i straży

  Działania koordynowali ratownicy z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Wyciągnęli zwłoki mężczyzny na powierzchnię - przekazał strażak.

  Dodał, że na miejscu pracowały dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowinie Tatrzańskiej oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Zakopanem. W akcji wzięli też udział ratownicy TOPR, którzy śmigłowcem przybyli na miejsce.

  Nieznana tożsamość i przyczyny

  Przyczyny wypadku nie są na razie znane. Ich ustaleniem zajmą się śledczy. - Na miejscu działa prokurator i policja. Na razie nie wiemy, jakie były okoliczności tego zdarzenia, czy było to samobójstwo czy też nieszczęśliwy wypadek. Będziemy ustalać wszelkie okoliczności zdarzenia - poinformował Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

  Nieznana jest też tożsamość mężczyzny. - W pobliżu nie było żadnych rzeczy osobistych. Nikt ze świadków nie rozpoznaje tej osoby. Przy ciele nie znaleziono również żadnych dokumentów - dodał Wieczorek.

  Wodogrzmoty Mickiewicza to wodospady w Tatrach Wysokich utworzone z trzech większych i kilku mniejszych kaskad. Znajdują się na potoku Roztoka, który wypływa z Pięciu Stawów Polskich. Są widoczne z drogi prowadzącej ku Morskiemu Oku.

   Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...