Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: deszczowo, ale do siedmiu stopni Celsjusza

  16-01-2019 06:24 Biomet okaże się niekorzystny
  Prognoza pogody na poniedziałek tvnmeteo.pl

  Środa przyniesie deszczową aurę. Popada w całym kraju, ale temperatura wzrośnie miejscami do 7 stopni Celsjusza. Porywisty wiatr może jednak sprawić, że zamiast ciepła poczujemy zimno.

  W ciągu dnia na całym obszarze kraju wystąpią opady - na ogół deszczu (maksymalnie do 10 litrów na metr kwadratowy), a na wschodzie deszczu ze śniegiem (do 2-7 l/mkw.). Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 4 stopnie od Mazowsza po Małopolskę, do 7 st. C miejscami na zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, zachodni. W porywach powieje z prędkością do 55 kilometrów na godzinę. Na wschodzie i w górach możliwe są lokalne zawieje śnieżne.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza będzie najwyższa w pasie od Pomorza Zachodniego, przez Ziemię Łódzką, po Małopolskę i Śląsk - przekroczy tam 90 procent. Na przeważającym obszarze kraju odczujemy chłód, dokuczy też wilgoć i wiatr. Pogoda wpłynie na samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Okresami opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 4 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z zachodu. W porywach osiągnie prędkość do 55 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu barometry wskażą 994 hPa.

  POZNAŃ

  Okresami wystąpią opady deszczu. Temperatura wyniesie maksymalnie 6 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z zachodu. W porywach rozpędzi się do 55 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu barometry wskażą 997 hPa.

  GDAŃSK

  Okresami popada deszcz. Temperatura dojdzie do 5 st. C. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, zachodni. W porywach osiągnie prędkość do 55 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu barometry wskażą 1002 hPa.

  WROCŁAW

  Okresami opady deszczu. Temperatura nie przekroczy 7 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, zachodni. W porywach osiągnie prędkość do 55 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu odnotujemy 995 hPa.

  KRAKÓW

  Okresami wystąpią opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 4 st. C. Umiarkowany i dość silny, zachodni wiatr rozpędzi się w porywach do 55 km/h. Ciśnienie rośnie, po południu odnotujemy 984 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....