Informacje
 • "Nic nie widać. Mam nadzieję, że Bóg nas dostrzeże przez tę chmurę"

  16-01-2019 19:53 Burza piaskowa w Egipcie
  Burza piaskowa nad Szczecinem Bartłomiej Hauka Smoliński

  Kair i większość prowincji Egiptu zaatakowała w środę potężna burza piaskowa. Silny wiatr i unoszący się w powietrzu gęsty pył utrudniały życie mieszkańcom. Zakłócona została praca portów nad Morzem Czerwonym i Morzem Śródziemnym, a także ruch lotniczy i drogowy.

  Na zdjęciach i nagraniach widać, jak skuleni przechodnie szukają schronienia przed ciemnopomarańczową chmurą, jaka zasnuła egipską stolicę. Wielu mieszkańców Kairu włożyło maseczki, by nie wdychać nanoszonego przez wiatr piasku.

  "Zmienia się kolor powietrza"

  Ruch na drogach był utrudniony, kierowcy narzekali na ograniczoną widzialność. Na szczególnie niebezpieczeństwo narażeni zostali motocykliści.

  - Zmienia się kolor powietrza. Jest coś w rodzaju mgły. Nic nie widać. Mam nadzieję, że Bóg nas dostrzeże przez tę chmurę - mówił w rozmowie z agencją Reutera zaniepokojony motocyklista Mahmud.

  Ministerstwo zdrowia: zostańcie w domach

  Zakłócony został ruch w kairskim porcie lotniczym. Zamknięto porty nad Morzem Czerwonym w Suezie i Zeitiyat. W Aleksandrii i Dekheili nad Morzem Śródziemnym ruch statków z powodu złej aury zawieszony jest już od czterech dni -  przekazał Reda El Ghandour, rzecznik władz portowych Aleksandrii.

  Egipskie ministerstwo zdrowia zaleciło, by ludzie cierpiący na kłopoty z oddychaniem starali się nie wychodzić na zewnątrz.

  Synoptycy przewidywali, że w czwartek sytuacja powinna się poprawić.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....