Informacje
 • Śnieżyce sparaliżowały Białystok. Ciężarówki nie miały wstępu do miasta

  15-01-2019 16:29 Uruchomiono procedurę współdziałania służb
  Śnieżyce spowodowały utrudnienia w ruchu drogowym w Białymstoku TVN24

  Wtorkowe śnieżyce, które nawiedziły Białystok, doprowadziły do znacznych utrudnień komunikacyjnych. Przez pewien czas do miasta nie mogły wjeżdżać samochody ciężarowe. Jak podaje biuro Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, spadło 26 centymetrów śniegu.

  We wtorek od rana w Białymstoku sypał śnieg. Wczesnym popołudniem opady były intensywne. Na białostockich ulicach pracowały między innymi 34 pojazdy odśnieżające i 48 ciągników odśnieżających - przekazał Marian Maciejewski, dyrektor biura Miejskiego Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku.

  Na drogach występowały liczne utrudnienia. Przez pewien czas do Białegostoku nie wpuszczano samochodów ciężarowych, aby nie doprowadzić do paraliżu komunikacyjnego.

  - Największym problemem dla kierowców jest warstwa śniegu - powiedział Maciejewski. W Białymstoku spadło 26 centymetrów białego puchu.

  Skoordynowane działania służb

  Jak podał departament komunikacji społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku, w związku z pogodą biuro Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło specjalną procedurę współdziałania służb, by zabezpieczyć funkcjonowanie "podstawowego układu drogowego oraz miasta Białegostoku".

  Wiąże się to ze "skoordynowaniem działań służb (także Straży Miejskiej, policji i straży pożarnej) oraz firm odśnieżających miasto w celu zapewnienia przejezdności i usuwania utrudnień spowodowanych warunkami atmosferycznymi" - podano w komunikacie dla mediów.

  Zamknięte przejścia graniczne

  Zamknięte dla ruchu ciężarówek były również przejścia graniczne z Białorusią w Kuźnicy i Bobrownikach. Odcinek od granicy polsko-litewskiej do Białegostoku (około 120-150 kilometrów) kierowcy ciężarówek pokonywali w 5-6 godzin.

  W nocy z poniedziałku na wtorek w całym województwie podlaskim doszło do 40 kolizji i jednego poważnego wypadku komunikacyjnego.

  Dla części województwa podlaskiego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przez intensywnymi opadami śniegu, zawiejami i zamieciami śnieżnymi.

  W poniedziałek burze, zamiecie i zawieje śnieżne występowały w Wielkopolsce. Więcej przeczytasz tutaj

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....