Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: śnieg, przejaśnienia i porywisty wiatr

  14-01-2019 06:20 Porywy do 100 kilometrów na godzinę
  Prognoza pogody na poniedziałek tvnmeteo.pl

  Tydzień rozpocznie się pochmurno, jednak będą również chwile, w których przez warstwę chmur przebiją się promienie słońca. Temperatura w całym kraju przekroczy zero stopni Celsjusza.

  Na poniedziałek synoptycy zapowiadają duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Na południowym wschodzie kraju możliwe są opady śniegu do 5 centymetrów, a w górach do 10 centymetrów. Na pozostałym obszarze kraju przelotnie popada śnieg do 1-5 centymetrów. Nawierzchnie będą śliskie. Temperatura maksymalnie wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na północnym wschodzie kraju i Górnym Śląsku, przez 2 st. C w centrum, do 3 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, powieje z północnego zachodu. Rozpędzi się porywach do 60-80 kilometrów na godzinę, w górach porywy przekroczą 100 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  W centrum Polski wilgotność względna powietrza oscylować będzie wokół 80 procent. Nieco mniej, około 70 procent, odnotujemy na północy i na zachodzie kraju. Na południu Polski odczujemy wilgoć, a na północy - chłód. Ponadto w całym kraju będzie wietrznie. W przeważającej części kraju warunki biometeorologiczne okażą się neutralne, w zachodnich regionach Polski - korzystne, a na południowym wschodzie niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  Prognoza pogody dla Warszawy

  Synoptycy prognozują duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Możliwe są przelotne opady śniegu. Termometry pokażą maksymalnie 2 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, powieje z północnego zachodu. Rozpędzi się w porywach do 60-70 km/h. Ciśnienie wzrośnie, około południa barometry pokażą 975 hPa.

  Prognoza pogody dla Trójmiasta

  Synoptycy prognozują duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Możliwe są przelotne opady śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 1 st. C. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, z północnego zachodu. Rozpędzi się w porywach do 60-80 km/h. Ciśnienie wzrośnie, około południa barometry pokażą 988 hPa.

  Prognoza pogody dla Poznania

  Meteorolodzy zapowiadają duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Możliwe są przelotne opady śniegu. Temperatura wyniesie maksymalnie 2 st. C. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, powieje z północnego zachodu. Rozpędzi się w porywach do 60-80 km/h. Ciśnienie wzrośnie, około południa na barometrach zobaczymy 984 hPa.

  Prognoza pogody dla Wrocławia

  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Synoptycy prognozują przelotne opady śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 3 st. C. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, z północnego zachodu. Rozpędzi się w porywach do 60-80 km/h. Ciśnienie wzrośnie, około południa barometry wskażą 985 hPa.

  Prognoza pogody dla Krakowa

  Synoptycy prognozują duże zachmurzenie. Okresami popada śnieg. Temperatura maksymalnie wyniesie 2 st. C. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, powieje z północnego zachodu. Rozpędzi się w porywach do 60-80 km/h. Ciśnienie wzrośnie, około południa barometry wskażą 968 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...