Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 20°C 30°C 19°C Zachmurzenie umiarkowane i burze z piorunami
zwiń
Informacje
 • Hiszpania w szponach zimna. W Saragossie zamarzły miejskie fontanny

  13-01-2019 08:00 Zima w Europie

  Do Hiszpanii dotarła fala zimna. W wielu regionach kraju temperatura spadła poniżej zera. Największy mróz odnotowano w Munera i Aragonii - tam termometry pokazały -11,3 stopni Celsjusza. W Saragossie zamarzły fontanny i stawy.

  Pogoda nie rozpieszcza Hiszpanów. W ostatnich dniach do kraju napłynęło ochłodzenie. Najchłodniej było jednak w Aragonii oraz w gminie Munera. Tamtejsze termometry pokazały -11,3 stopni Celsjusza. Trochę cieplej było w Navacerrada - temperatura wyniosła tam -10,3 st. C, a w Nerpio oraz La Molina -10,2 st. C.

  Zamroziło fontanny

  W Saragossie odnotowano -5,8 st. C. Zamarzły miejskie fontanny, a na maskach samochodów pojawiło się oblodzenie. Na niektórych stawach mieszkańcy zaobserwowali cienką taflę lodu.

  Jak poinformował Rubén del Campo, jeden z rzeczników Państwowej Agencji Meteorologicznej (Aemet), noc z piątku na sobotę była najchłodniejsza. - Temperatura utrzymywała się na poziomie trzech i kilku stopni poniżej średniej - dodał.

  Napływ polarnego zimna, który trwa w Hiszpanii od środy, powoli opuszcza kraj. W niedzielę i poniedziałek temperatura ma rosnąć. - W ciągu tych dni temperatura wzrośnie o cztery-pięć stopni w północnej części kraju, a na pozostałym obszarze kraju o sześć-siedem stopni - dodał Del Campo.
Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....