Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 3°C 6°C 1°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Benjamin miesza w pogodzie. Każdego dnia będą śnieżne lub deszczowe miejsca

  08-01-2019 16:44 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody w kolejnych dniach TVN24

  Niż, który odpowiada za opady śniegu, jeszcze nas nie opuszcza. W środę w wielu regionach Polski popada śnieg, deszcz ze śniegiem lub deszcz. Kolejne dni przyniosą rozpogodzenia, ale opady nadal będą się pojawiać.

  We wtorkowe popołudnie centrum niżu Benjamin ulokowało się nad zachodnią częścią Bałtyku. W ciągu najbliższych godzin będzie się ono przemieszczało w głąb Polski, a w środowe popołudnie znajdzie się nad Górnym Śląskiem.

  Związany z niżem front okluzji jest frontem śnieżnym i to właśnie on odpowiada za opady, z którymi się aktualnie borykamy. Na wschód od linii frontu występują i będą się pojawiać opady śniegu, a na zachód deszczu ze śniegiem. W ciągu najbliższej nocy na obszarze od Pomorza, przez Kujawy, Ziemię Łódzką, częściowo Mazowsze, aż po Śląsk i Małopolskę zagrożeniem okażą się marznące opady. Na drogach będzie więc bardzo ślisko.

  Przed tym zjawiskiem ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

  Nadal z opadami

  Środa zapowiada się pochmurno. We wschodniej części kraju wystąpią słabe opady śniegu do 1-2 centymetrów, a w zachodniej deszczu ze śniegiem i deszczu. Będzie ślisko. Temperatura maksymalna osiągnie wartość od -4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 4 stopni na Nizinie Szczecińskiej. Z reguły powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków. Miejscami rozpędzi się w porywach do 60 kilometrów na godzinę.

  Pierwsze przejaśnienia

  W czwartek będzie pochmurno, pojawią się jednak przejaśnienia. Miejscami popada śnieg. Termometry pokażą maksymalnie od -9 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 3 stopni na Nizinie Szczecińskiej. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północy.

  Piątek okaże się pogodny w większości regionów Polski. Jedynie na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej synoptycy prognozują śnieg i deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -3 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 4 stopni na Nizinie Szczecińskiej. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Na Wybrzeżu w porywach rozpędzi się do 70 kilometrów na godzinę.

  Momentami wietrznie

  Weekend rozpocznie się pogodną aurą w wielu obszarach kraju. Niebo zachmurzy się tylko na południu i w centrum. Popada tam śnieg. Termometry pokażą maksymalnie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 stopni na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach do 40-60 kilometrów na godzinę, zachodni.

  Niedziela ponownie w całym kraju nie będzie rozpieszczać nas pogodą. Na wschodzie należy spodziewać się opadów śniegu przechodzącego w deszcz, a na pozostałym obszarze deszczu. Synoptycy prognozują, że temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 stopni na Nizinie Szczecińskiej. Zachodni wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie, w porywach do 40-60 kilometrów na godzinę.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...