Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 3°C 6°C 1°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Bardzo niebezpieczna sytuacja w Alpach. Mogą zejść potężne lawiny

  06-01-2019 19:00 Intensywne opady śniegu w górach

  Od kilku dni śnieg sypie mocno w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. W niedzielę władze tych krajów ostrzegły przed wysokim ryzykiem zejścia lawin w północnej części Alp.

  Niemiecka policja poinformowała, że w sobotę w wyniku zejścia lawiny zginęła 20-letnia narciarka. W niedzielę zamknięto część dróg i linii kolejowych. Wiele lotów jest opóźnionych. Meteorolodzy przewidują, że do poniedziałku w niektórych regionach może spaść nawet 40 centymetrów śniegu.

  Austria w śniegu

  W północnej Austrii około 14 tysięcy gospodarstw domowych nie ma prądu przez awarię linii wysokiego napięcia. W niedzielę rano kilkuset pasażerów utknęło na kilka godzin w pociągu z powodu złamanego pod ciężarem śniegu drzewa. Upadło ono na tory w pobliżu austriackiego kurortu narciarskiego Kitzbuehel.

  W związku z zamknięciem drogi około 600 osób nie może opuścić od soboty miejscowości Soelktal w Styrii - informują austriackie media Österreichischer Rundfunk (ORF). W niedzielę wojskowy śmigłowiec dostarczył mieszkańcom zapasy.

  Władze miasta Salzburg określiły obecną sytuację jako "bardzo niebezpieczną", ostrzegając przed wysokim ryzykiem zejścia potężnych lawin.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...