Informacje
 • Trzy ofiary wychłodzenia w Serbii, metr śniegu w Bośni i Hercegowinie

  18-12-2018 10:26 Odwołano zajęcia w szkołach i przedszkolach
  Śnieg na Kasprowym Wierchu  

  Zima dotarła na Bałkany. W Serbii z powodu wychłodzenia zmarły trzy osoby. W Bośni i Hercegowinie miejscami spadł metr śniegu. Wystąpiły przerwy w dostawie prądu, odwołano zajęcia w szkołach i przedszkolach.

  Z powodu wychłodzenia organizmu w poniedziałek w Serbii zamarzły trzy osoby. Z powodu obfitych opadów śniegu wiele wiosek zostało odciętych od świata. Władze apelują, żeby zachować szczególna uwagę podczas spacerowania po ulicach i w parkach. Mogą się obrywać obciążone śniegiem gałęzie drzew.

  Nawet metr śniegu

  Dużo śniegu spadło również na południu Bośni i Hercegowiny. W niektórych wsiach gmin Konjic i Jablanca (kanton Hercegowina-Neretwa) spadł nawet metr śniegu. Na lokalnych drogach grubość pokrywy śnieżnej sięgała 40 centymetrów. W stolicy kraju, Sarajewie, sypnęło do 25 cm.

  W Konjic ogłoszono stan wyjątkowy. Około 170 wiosek zostało w niedzielę odciętych od świata. W poniedziałek większość dróg była już przejezdna. Do wielu mieszkańców nie docierał prąd elektryczny, nie działały również sieci telefoniczne. W poniedziałek i we wtorek odwołano zajęcia w szkołach i przedszkolach w Hercegowinie-Neretwie.

  Poza Bałkanami z powodu opadów śniegu lekcje nie odbyły się też w niektórych placówkach w zachodniej Rumunii. Tam również występowały przerwy w dostawie prądu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...