Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 12°C 13°C 9°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Porywisty wiatr. Prognoza zagrożeń IMGW

  08-12-2018 08:20 Sprawdź, gdzie mogą obowiązywać alerty
  Prognoza pogody na sobotę tvnmeteo.pl

  Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej mogą wydać w najbliższych dniach ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Najsilniejsze porywy pojawią się na południu kraju.

  Polska znajduje się pod wpływem niżu Marielou znad Morza Północnego. W najbliższych dniach może powiać silny wiatr, który miejscami rozpędzi się do 75 kilometrów na godzinę. Z tego powodu synoptycy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują wydać ostrzeżenia.

  Silny wiatr

  W sobotę mogą zostać wydane alerty przed silnym wiatrem w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim.

  Na północy prognozowany jest silny wiatr o średniej prędkości około 30 kilometrów na godzinę, w porywach do 70 km/h. Natomiast na południu Polski wiatr może powiać ze średnią prędkością 25-25 km/h, w porywach do 65-75 km/h.

  Prognoza zagrożeń na niedzielę

  Silnie wiać może również w niedzielę. IMGW prognozuje wydanie zagrożeń dla województw: zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

  Na północy wiatr może osiągać średnią prędkość od 25 do 35 km/h, w porywach do 70 km/h. Natomiast na południu średnia prędkość wiatru będzie wahać między 25-45 km/h, w porywach do 65-75 km/h.

  Prognoza zagrożeń na poniedziałek

  Silny wiatr prognozowany jest także na poniedziałek. IMGW planuje wydać ostrzeżenia w województwach: zachodniopomorskim, dolnośląskim i opolskim.

  Na północy wiatr może osiągać średnią prędkość od 25 do 35 km/h, w porywach do 70 km/h. Natomiast na południu średnia prędkość wiatru będzie wahać między 25-35 km/h, w porywach do 70 km/h.

  Czym jest orientacyjna prognoza zagrożeń?

  Prognoza zawiera orientacyjną informację o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych i nie określa dokładnego czasu wystąpienia zjawiska.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...