Informacje
 • Kolejne ofiary. Jeden z najbardziej niszczycielskich żywiołów w historii USA

  22-11-2018 08:20 W pożarze zginęły 83 osoby
  Miasto Paradise przed i po pożarze Camp Biuro szeryfa hrabstwa Butte/Google Maps

  W środę wieczorem Kory Honea, szeryf hrabstwa Butte w Kalifornii, ogłosił, że odnaleziono kolejne dwie ofiary śmiertelne pożarów w Kalifornii. Żywioł pozbawił dotąd życia łącznie 83 osoby.

  Od 8 listopada ogień trawi północną i - w mniejszym stopniu - południową część Kalifornii. Bilans tragicznych pożarów Camp Fire i Woolsey Fire w tym stanie wzrósł do 83 osób. Dalej na liście pozostaje kilkaset zaginionych. Służby ratunkowe poszukują 560 osób.

  Opady utrudnią przeszukiwanie zgliszczy

  W środę w regionach objętych pożarem spadł pierwszy, od dawna oczekiwany deszcz. Opady częściowo ograniczyły rozprzestrzenianie się szalejącego ognia.

  Jeśli prognozy na ten weekend się sprawdzą i spadnie do 150 litrów na metr kwadratowy deszczu, utrudni to  dalsze poszukiwanie ciał - poinformował szeryf Honea podczas środowej konferencji prasowej.

  Lawiny błotne są zagrożeniem

  - Opady są dla nas poważnym problemem. Niosą ryzyko wystąpienia lawin błotnych i osunięć, które mogą być zagrożeniem dla życia członków ekip poszukiwawczych - przekazał szeryf. W komentarzu Agencja Associated Press zaznaczyła, że deszcze pogorszą warunki życiowe w prowizorycznych obozach, gdzie znajdują się ewakuowani z zagrożonych obszarów.

  Najgroźniejszy żywioł

  Władze oceniają, że pożary szalejące w Kalifornii od początku bieżącego stulecia są najbardziej niszczycielskim żywiołem w historii USA.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...