Informacje
 • Ogromne fale niszczyły balkony i wybijały szyby

  19-11-2018 14:38 Kilkadziesiąt osób zostało ewakuowanych
  Silny wiatr w Międzyzdrojach TVN24

  Potężne fale uderzyły w północne wybrzeże Teneryfy, największej spośród Wysp Kanaryjskich. Woda sięgała nawet trzeciego piętra, niszczyła budynki i spowodowała konieczność ewakuacji kilkudziesięciu osób.

  Wysokie fale nękały wybrzeża Teneryfy od soboty i osiągały wysokość - jak podaje portal El Mundo - nawet sześciu metrów. Woda spowodowała duże straty na północy największej z Wysp Kanaryjskich, głównie w Garachico i Tacoronte.

  Ewakuacje na Teneryfie

  Jak podają lokalne media, 39 osób zostało ewakuowanych. Nie ma natomiast informacji o rannych.

  Pierwsze ewakuacje przeprowadzone zostały w Garachico około godziny 22 w sobotę. Strażacy pomagali 24 osobom wydostać się z budynku przy Esteban Pons. Około godziny 2 nad ranem ewakuowano 15 osób z domu przy Tomé Cano. Fale zniszczyły tam balkon na trzecim piętrze.

  Na wybrzeżu Tacoronte, na północy wyspy, fale rozbiły okna na dwóch pierwszych piętrach budynku w Mesa del Mar. Nagranie zamieszczone w mediach społecznościowych przez Nelsona Acostę pokazuje ogromne fale, które uderzają w apartamentowiec stojący na wybrzeżu i niszczą balkony. Woda dotarła na wysokość drugiego piętra. Nikt nie został ranny.


   

  Na nagraniu widać ten budynek:
  Droga prowadząca do Garachico była zablokowana.

  W Adeje, na południu Teneryfy, fale rozbiły okno w hotelowej restauracji na La Lava Street. Nikt nie został ranny, konieczna była jednak ewakuacja.

  Również na południowym wybrzeżu problemy miała załoga żaglówki. Ostatecznie została odholowana do portu.

  W mieście Bajamar morze zmyło zaparkowany samochód.

  Hiszpańska agencja meteorologiczna wydała w niedzielę pomarańczowy alert przestrzegający przed falami. W kolejnych godzinach został zmniejszony do żółtego. W poniedziałek na Wyspach Kanaryjskich nie obowiązują już żadne ostrzeżenia.

 • prawda
  Kiedy piszesz brednie na komputerze, w tym czasie elektrownia węglowa bardziej zanieczyszcza środowisko dostarczając Ci prąd niż reszta twoich znajomych paląca papierosy i plastikowe butelki.
  ~laufer /2019-01-13 21:03
 • kto winny?
  To przez spalanie butelek z plastiku przez naszych obywateli i smieci z calego swiata,inne kraje cierpiom,pozatykac kominy,rury wydechowe nie oddychac nie palic tyle papierosow,ocieplenie globalne.
  ~nagus /2018-11-19 15:07

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...