Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 17°C 23°C 12°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: ciepło, ale pochmurno

  08-11-2018 06:32 Biomet będzie korzystny
  Prognoza pogody na czwartek tvnmeteo.pl

  Po ustąpieniu porannych mgieł, w czwartek w niektórych regionach chmur na niebie pojawi się sporo. Możemy jednak liczyć na przejaśnienia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 17 stopni Celsjusza.

  W ciągu dnia zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na północnym wschodzie duże, ale wystąpią przejaśnienia. Rano będzie mglisto. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 16 st. C w centrum, do 17 st. C w Małopolsce. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, dla większości kraju z południa, a dla zachodu z kierunku zachodniego.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza będzie zróżnicowana. Na zachodzie i północnym wschodzie wyniesie ponad 80 procent, najmniejsze okaże się na południowym zachodzie - poniżej 70 procent wilgotności. Na ogół odczuwany będzie komfort termiczny, tylko na północnym wschodzie chłód. Choć pogoda nie zapowiada się perfekcyjnie, to biomet w całym kraju ma być korzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

   

  Nad ranem pochmurno i mglisto, rozpogodzi się w ciągu dnia. Temperatura sięgnie maksymalnie 15 st. C. Wiatr z kierunku południowo-wschodniego okaże się słaby i umiarkowany. Około południa wahające się ciśnienie osiągnie 1007 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Nad ranem pochmurno i mglisto, w ciągu dnia rozpogodzenia. W najcieplejszej chwili będzie 13 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, z kierunku południowo-wschodniego. Ciśnienie będzie się wahać, około południa osiągnie 1018 hPa.

  POZNAŃ

   

  Poranek pochmurny i mglisty, potem rozpogodzenia. Temperatura nie przekroczy 14 st. C. Południowo-zachodni wiatr zapowiada się jako słaby lub umiarkowany. Około południa ciśnienie wzrośnie do 1007 hPa i będzie się wahać.

  WROCŁAW

  Nad ranem pochmurno i mglisto, potem rozpogodzenia. Temperatura osiągnie do 16 st. C. Południowo-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Około południa barometry pokażą 1003 hPa, a ciśnienie będzie się wahać.

  KRAKÓW

  Poranek pochmurny i mglisty, potem pogodnie. Najwyższa spodziewana temperatura to 17 st. C. Wiatr powieje z południa, słabo i umiarkowanie. Około południa ciśnienie, które będzie się wahać, wyniesie 993 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....