Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 19°C 23°C 12°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Polacy o mgle. "Nie utrudnia życia, ale włosy się kręcą"

  08-11-2018 09:51 Widzialność o poranku była ograniczona
  Białostoczanie o mglistym poranku TVN24

  Poranek w Polsce był mglisty. Widzialność miejscami była ograniczona do 100 metrów. Mimo "nieprzyjemnej" aury, mieszkańcy Białegostoku i Gdańska zachowali optymizm. Reporter TVN24 zapytał białostoczan i gdańszczan o zdanie na temat porannej pogody.

  - Pięknie. Prawdziwa polska jesień - mówiła pani Małgorzata, mieszkanka Białegostoku. - [Mgła] nie utrudnia życia, ale włosy się kręcą - dodała.

  Inna mieszkanka powiedziała, że dzień zaczął się pochmurno, jednak znalazła w tej sytuacji również dobre strony. - Mogłoby być cieplej, ale na tę porę roku jest bardzo dobrze - przyznała.

  - Bardzo dobrze. Po prostu, każdy dzień jest fajny. Człowiek idzie do pracy i jest zadowolony - stwierdziła pani Irena.

  W optymistycznych barwach na czwartkową pogodę spojrzała również pani Monika. - Wszystko wskazuje, że dzień będzie słoneczny, ładny i że ta mgła się zaraz rozsunie - stwierdziła.

  - Dzień zapowiada się bardzo dobrze. Długi weekend przed nami - odpowiedział reporterowi pan Tomasz.

  Mgła może stanowić niebezpieczeństwo na drogach. Pan Waldemar zaznaczył, że wystarczy zdjąć nogę z gazu, aby dojechać bezpiecznie do celu. - Troszeczkę mgła jest, ale jak ktoś powoli jeździ, to jeździ się dobrze - zauważył.

  Gdańszczanom mgła nie przeszkadza

  Mgła nie jest problemem również dla gdańszczan. Podobnie jak mieszkańcy Białegostoku, również ci widzieli czwartek w optymistycznych barwach. Podkreślali jednak, że ograniczona widzialność może dokuczać kierowcom.

  - Na drodze, jak prowadzę, jest niebezpiecznie, jest zła widzialność - powiedziała pani Beata. Dodała też, że mgła, która występowała w mieście o poranku, jej nie przeszkadzała.

  Podobne zdanie miała pani Iwona. - Akurat mnie dziś mgła nie przeszkadza - powiedziała. Przyznała jednak, że odczuwalna jest wilgoć.

  Ograniczona widzialność nie była uciążliwa także dla pana Macieja, który po Gdańsku przemieszczał się rowerem. - W niczym nie przeszkadza, jak się ma światełko migające - zaznaczył. Uznał jednak, że zamglenia mogą być niebezpieczne dla kierowców podróżujących poza granicami miasta. - Generalnie trzeba ostrożnie jeździć samochodem za miastem, w mieście są światła - zaznaczył.

  Tak samo uważa pan Bolesław. - Jak jechałem rano z pracy to w miejscowościach wiejskich, była uciążliwa - powiedział.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....