Informacje
 • Prognoza utrudnień pogodowych na tydzień

  24-10-2018 17:27 Aura nie dopisze
  Tomasz Wasilewski mówi o prognozie na najbliższe dni tvnmeteo.pl

  W nadchodzących dniach możemy zapomnieć o złotej, polskiej jesieni. Nie odpoczniemy od deszczu i porywistego wiatru, a w poniedziałek możemy spodziewać się deszczu ze śniegiem.

  W czwartek w całym kraju przewidujemy opady deszczu rzędu 5-10 litrów na metr kwadratowy. Powieje z kierunków zachodnich, umiarkowanie i dość silnie. W porywach wiatr może osiągać do 50-70 kilometrów na godzinę.

  Wiatr nie ustanie

  Deszcz czeka nas też w piątek, ale tylko na zachodzie i północy kraju. Spadnie go do 5-15 l/mkw. Wiatr powieje z zachodu i południowego zachodu, będzie słaby i umiarkowany. Czekają nas też jednak chwile, gdy powieje mocniej, do 50-60 km/h.

  Popada mżawka

  Sobota na północy i południu Polski upłynie pod znakiem słabego deszczu i mżawki. Wiatr powieje z zachodu i okaże się słaby i umiarkowany.

  Opady deszczu w całym kraju

  W niedzielę od południa w głąb kraju będą przemieszczać się opady deszczu. Może spaść od 10 do 30 l/mkw. Jedynie mieszkańcy północnego zachód Polski mogą liczyć na to, że nie będzie tam padać. Powieje północno-wschodni umiarkowany i dość silny wiatr. Okresami z prędkością do 60 km/h.

  Popada deszcz ze śniegiem

  W poniedziałek w całym kraju mogą wystąpić opady deszczu do 5-20 l/mkw., a na północy synoptycy nie wykluczają deszczu ze śniegiem. Północno-wschodni i wschodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny. Jego porywy mogą osiągać do 50-70 km/h.

  Deszcz nie przestanie padać

  We wtorek miejscami mogą wystąpić słabe opady deszczu do 1-5 l/mkw. Powieje południowo-wschodni umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość do 50-70 km/h.

  Środa bez deszczu

  W środę jedynym utrudnieniem może być południowo-wschodni umiarkowany i dość silny wiatr. Może rozpędzić się do 50 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...