Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 3°C 1°C -2°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Lało wiele godzin. Ulice jak rzeki

  05-10-2018 09:57 Wysoka woda w Katanii

  Rwące potoki popłynęły ulicami sycylijskich miast po tym, jak w czwartek przez wiele godzin padał tam ulewny deszcz. Z kłopotami borykali się między innymi mieszkańcy Katanii na wschodnim wybrzeżu wyspy oraz położonego na północy Sycylii Palermo i jego okolic.

  Po wielu godzinach intensywnych opadów ulice Palermo przypominały rzeki. Wielu mieszkańców wysoka woda uwięziła w budynkach.

  Wiele interwencji

  Straż Pożarna w Palermo musiała podejmować wiele interwencji. Mieszkańcy zgłaszali służbom liczne zalania, informacje o rozbitych i zatopionych samochodach, o przewróconych drzewach zagrażających bezpieczeństwu. Po obniżeniu się poziomu wody okazało się też, że na ulicach zalega gruz z uszkodzonych elewacji budynków.

  Skutki dżdżystej aury najbardziej dokuczyły mieszkańcom położonej w pobliżu Palermo miejscowości Mondello. Tam deszcz padał przez całe czwartkowe popołudnie. Jeszcze w nocy służby ratownicze walczyły z wodą.

  Lokalne media informowały, że w piątek szkoły i urzędy publiczne pozostaną zamknięte.
  Kolejne rejony zagrożone

  Poza Sycylią, ulewy wystąpiły w regionach Basilicata i Apulia, a także na całym wschodnim wybrzeżu Sardynii. Meteorolodzy zapowiadali, że wir cykloniczny rozrośnie się w kierunku Morza Tyrreńskiego, powodując pogorszenie pogody także w centrum, a następnie na północy Włoch.

  Najbliższy weekend może być szczególnie deszczowy w Toskanii, Lacjum - między innymi w Rzymie, Kampanii - w tym w Neapolu, a w niedzielę również w Piemoncie i Ligurii. Zła aura prawdopodobnie nie opuści Włoch także w przyszłym tygodniu.

   
Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...