Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: sporo słonecznych chwil, ale miejscami popada

  02-10-2018 06:29 Wiatr będzie potęgował wrażenie chłodu

  Dzień będzie chłodny, ale w wielu miejscach wyjrzy słońce

  forumkrakow/Pixabay

  Wtorek będzie chłodniejszy niż kilka poprzednich dni, ale przeważnie pogodny. Lokalnie spadnie przelotny deszcz. Najsilniejsze porywy wiatru spodziewane są na północy kraju.

  Na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i Łódzkiej oraz w Wielkopolsce będzie pogodnie. W innych regionach prognozowane są przelotne opady deszczu. Temperatura w najcieplejszej chwili dnia osiągnie od 11 st. C na Pomorzu do 15 stopni C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 60km/h, a na północy Polski do 80 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność odnotujemy na północy i wschodzie kraju, tam przekroczy ona 70 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku południowo-zachodnim, do poniżej 60 procent. Warunki atmosferyczne w całej Polsce subiektywnie odczujemy jako chłodne i wietrzne. Biomet wszędzie okaże się niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Może przelotnie popadać. Temperatura nie przekroczy 13 st. C.  Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość do 60km/h, zachodni. Ciśnienie rośnie, po południu dojdzie do 1002 hPa.

  POZNAŃ

  Będzie pogodnie. W najcieplejszej chwili termometry pokażą 14 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 60km/h. Ciśnienie rośnie, po południu na barometrach zobaczymy 1005 hPa.

  GDAŃSK

  Spodziewany jest przelotny deszcz. Temperatura nie przekroczy 11 st. C.  Wiatr okaże się dość silny i silny, w porywach dochodzący do 80km/h, zachodni. Ciśnienie rośnie, po południu osiągnie 1011 hPa.

  WROCŁAW

  Niebo będzie pogodne. Temperatura wzrośnie do 15 st. C. Umiarkowany wiatr, w porywach do 50km/h, powieje z zachodu. Ciśnienie rośnie, po południu do 1003 hPa.

  KRAKÓW

  Trzeba się przygotować na przelotny deszcz. Temperatura osiągnie maksymalnie 13 st. C. Powieje wiatr umiarkowany, w porywach do 45km/h, zachodni. Ciśnienie rośnie, po południu osiągnie 991 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...