Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: sporo słonecznych chwil, ale miejscami popada

  02-10-2018 06:29 Wiatr będzie potęgował wrażenie chłodu

  Dzień będzie chłodny, ale w wielu miejscach wyjrzy słońce

  forumkrakow/Pixabay

  Wtorek będzie chłodniejszy niż kilka poprzednich dni, ale przeważnie pogodny. Lokalnie spadnie przelotny deszcz. Najsilniejsze porywy wiatru spodziewane są na północy kraju.

  Na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i Łódzkiej oraz w Wielkopolsce będzie pogodnie. W innych regionach prognozowane są przelotne opady deszczu. Temperatura w najcieplejszej chwili dnia osiągnie od 11 st. C na Pomorzu do 15 stopni C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 60km/h, a na północy Polski do 80 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność odnotujemy na północy i wschodzie kraju, tam przekroczy ona 70 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku południowo-zachodnim, do poniżej 60 procent. Warunki atmosferyczne w całej Polsce subiektywnie odczujemy jako chłodne i wietrzne. Biomet wszędzie okaże się niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Może przelotnie popadać. Temperatura nie przekroczy 13 st. C.  Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągający prędkość do 60km/h, zachodni. Ciśnienie rośnie, po południu dojdzie do 1002 hPa.

  POZNAŃ

  Będzie pogodnie. W najcieplejszej chwili termometry pokażą 14 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 60km/h. Ciśnienie rośnie, po południu na barometrach zobaczymy 1005 hPa.

  GDAŃSK

  Spodziewany jest przelotny deszcz. Temperatura nie przekroczy 11 st. C.  Wiatr okaże się dość silny i silny, w porywach dochodzący do 80km/h, zachodni. Ciśnienie rośnie, po południu osiągnie 1011 hPa.

  WROCŁAW

  Niebo będzie pogodne. Temperatura wzrośnie do 15 st. C. Umiarkowany wiatr, w porywach do 50km/h, powieje z zachodu. Ciśnienie rośnie, po południu do 1003 hPa.

  KRAKÓW

  Trzeba się przygotować na przelotny deszcz. Temperatura osiągnie maksymalnie 13 st. C. Powieje wiatr umiarkowany, w porywach do 45km/h, zachodni. Ciśnienie rośnie, po południu osiągnie 991 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...