Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 12°C 3°C Bezchmurnie
zwiń
Informacje
 • Wiele terenów zalanych, nie żyje jedna osoba. Policjanci uwięzieni w samochodzie

  23-09-2018 20:34 Ulewy nad Teksasem
  Ulewa zalała nowojorskie metro Twitter

  Północna część stanu Teksas w ostatnich dniach zmaga się z powodziami. Jedna osoba zginęła. Pomocy potrzebowało wielu mieszkańców. W zalanym samochodzie uwięzieni zostali funkcjonariusze policji.

  Obfite opady deszczu nawiedziły w ostatnich dniach wiele regionów Teksasu. Jak podają lokalne media, miejscami spadło ponad 120 litrów wody na metr kwadratowy.

  W mieście Arlington w sobotę wieczorem młody mężczyzna został zepchnięty z mostu przez strumień wody. Do zdarzenia doszło niedaleko kampusu należącego do Uniwersytetu Teksasu. Jak powiedział porucznik Mike Joiner, odnalezienie mężczyzny było bardzo trudne, bo poziom wody nie opadał przez kilka godzin. Niestety, nie udało się uratować mężczyzny.

  Uwięzieni policjanci

  Zalane zostały drogi, a w wielu miejscach zarządzono ewakuacje. W hrabstwie Williamson podniósł się poziom wód w rzekach, powodzie zagrażają między innymi mieszkańcom Brushy Creek oraz mieszkającym w okolicach rzeki San Gabriel.

  Jak poinformował na Twitterze Robert Chody, szeryf hrabstwa Williamson, w nocy uratowano mężczyznę uwięzionego w zalanym samochodzie. Służby ratunkowe sprawdzały też, czy w innych pojazdach nie znajdują się ludzie potrzebujący pomocy.

  Strażacy z Dallas zostali wezwani do Fireside Drive o godzinie siódmej rano. Tam znaleźli kobietę uwięzioną z pięcioma oficerami policji, którzy wcześniej chcieli jej pomóc. Podczas akcji ratunkowej użyto dwóch łódek. Nikomu nic się nie stało.

  Niedaleko, z jednego z domów, gdzie woda sięgała do pierwszego piętra, ewakuowano dziewięć osób.

  Pomocy potrzebowała ciężarna kobieta

  Skutki powodzi odczuli też mieszkańcy Everman leżącego na południe od Fort Worth. Co najmniej 45 domów zostało zalanych. W jednym z domów, pomocy potrzebowała kobieta w siódmym miesiącu ciąży.

 • deszczyk?
  Postarajmy sie o nasz kraj bo mamy bajzel to Ameryka da rade.
  ~fajny /2018-09-24 07:36

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...