Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 14°C 18°C 11°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Ulubione tematy filmowe i muzyczna przyszłość. Biegiem z L.U.C.-iem

  23-09-2018 11:11 "L.U.C. and run"
  Jaką muzykę filmową lubi L.U.C.? TVN24

  O muzyce filmowej, współpracy z polskimi aktorami i planach muzycznych na przyszłość - to tematy, o których podczas biegu rozmawiał Daniel Stenzel z muzykiem Łukaszem "L.U.C." Rostkowskim.

  Łukasz "L.U.C." Rostkowski to polski raper, beatbokser i producent muzyczny. Zajmuje się także reżyserowaniem teledysków. W trakcie porannego biegu z Danielem Stenzelem opowiadał o swoich najnowszych projektach muzycznych i planach na przyszłość.

  Muzyka filmowa inspiruje

  Jak podkreśla L.U.C., muzyka filmowa była jego pasją od zawsze. Jego ulubionym jest temat do filmów "Vabank" i "Vabank II, czyli riposta", stworzony przez Henryka Kuźniaka. Wśród jego ulubionych polskich kompozytorów filmowych znajdują się też Henryk Wars i Krzysztof Komeda. Rostkowski na swojej liście ma także ścieżkę filmową do "Paragrafu 187", na której znajdują się utwory m.in. zespołu Massive Attack.

  - Bylem pomiędzy wieloma gatunkami, jazzem, hip-hopem, elektroniką, ale muzyka filmowa zawsze w tym była - opowiadał na antenie TVN24 w programie "Wstajesz i weekend" Łukasz "L.U.C." Rostkowski.

  Łukasz "L.U.C." Rostkowski opowiadał też o swoim projekcie "Good L.U.C.K.", płycie zainspirowanej światem filmu. Muzyk zaprosił do niego wielu znanych aktorów, między innymi Tomasza Kota, Arkadiusza Jakubika oraz Katarzynę Figurę. W przyszłości chciałby też tworzyć muzykę do filmu, ale zamierza się tym zająć dopiero wtedy, gdy skończy 40 lat.

  - Ja, jak w coś wchodzę, to wchodzę z całym sercem, a moim wielkim marzeniem jest pisanie muzyki do filmów. Całe lata o tym myślę, tylko że ciągle ściąga mnie scena, festiwale - opowiadał muzyk.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....