Informacje
 • "Kawałki szkła fruwały w powietrzu". Tornado zdemolowało miasta

  22-09-2018 12:37 Co najmniej 150 tysięcy bez prądu
  Poważne zniszczenia w wielu stanach ENEX

  Tornado, które przeszło nad Ottawą i Gatineau w Kanadzie, pozostawiło po sobie wiele zniszczeń. Kilkadziesiąt osób zostało rannych, w tym cztery poważnie. Ponad 150 tysięcy odbiorców pozbawionych jest prądu.

  Jak podały kanadyjskie służby meteorologiczne, tornado dotknęło lądu w piątek w Dunrobin na obrzeżach Ottawy i skierowało się na wschód wzdłuż rzeki Ottawy w kierunku miasta Gatineau.

  Kilkadziesiąt osób zostało rannych, w tym cztery poważnie. Według informacji lokalnych mediów, żywioł miał kategorię F2 w pięciostopniowej skali Fujity. Wiatr wiał z prędkością dochodzącą do 200 kilometrów na godzinę.

  Kilkadziesiąt budynków zniszczonych

  Jak powiedział Anthony Di Monte ze służb ratunkowych w Ottawie, od 30 do 40 budynków zostało zniszczonych. Są podejrzenia, że w niektórych mogą znajdować się uwięzieni ludzie. Co najmniej 150 tysięcy odbiorców pozbawionych jest prądu.


  - Próbowaliśmy zbiec na dół do piwnicy i wtedy kawałki szkła fruwały w powietrzu - powiedział Johnson, mieszkaniec dzielnicy Nepean na zachodzie Ottawy w rozmowie z portalem HuffingtonPost Canada. - Moja partnerka skaleczyła się w nogę, a ja oberwałem w głowę szkłem, gdy próbowaliśmy zabrać psy i naszego kota do piwnicy - relacjonował.

  "Do wszystkich zmagających się ze skutkami wczorajszego tornada - uważajcie, śledźcie komunikaty i obserwujcie, czy są ludzie, którzy mogą potrzebować dodatkowej pomocy" - napisał na Twitterze premier Kanady Justin Trudeau. "Monitorujemy sytuację oraz myślimy o tych, którzy zostali poszkodowani" - dodał.
Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...