Informacje
 • "Trzeba się przygotować na zimową aurę". W Tatrach może spaść śnieg

  21-09-2018 18:57 Weekendowe załamanie pogody
  Pogoda w następnych dniach TVN24

  W sobotę na tatrzańskich szczytach może spaść śnieg. - Zalecamy wybieranie szlaków w dolinach reglowych - ostrzega ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Adam Marasek.

  - Na sobotę zapowiadane jest załamanie pogody w Tatrach. Turyści przyzwyczajeni do wyjątkowo ciepłego i słonecznego września powinni przygotować się na zimowe warunki - powiedział ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Adam Marasek.

  Zimowa aura w Tatrach

  - Najlepiej chwilowo zmienić kierunek wędrówek z Tatr na Krupówki, dlatego że prognozy pogody są bardzo niedobre. W sobotę ma przyjść najpierw opad deszczu, który przemieni się w deszcz ze śniegiem, a wysoko w górach spadnie śnieg - opowiadał Marasek.

  Śnieg z deszczem może padać nawet w Zakopanem. Powyżej tysiąca metrów nad poziomem morza może wystąpić stała pokrywa śniegu. W najwyższej części Tatr w najbliższych dniach może spaść nawet 20 centymetrów śniegu. Według prognoz wszystkie trudniejsze eksponowane szlaki będą zasypane.

  - Choć większość turystów jest teraz nastawiona na letnie warunki, chwilowo trzeba będzie się przygotować na zimową aurę. Zalecamy wybieranie szlaków w dolinach reglowych - zakończył ratownik.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...