Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 15°C 2°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Woda porywała budynki i samochody. Olivia uderzyła w Hawaje

  13-09-2018 20:57 Kilka tysięcy odbiorców bez prądu

  Przez hrabstwo Maui na Hawajach przeszła burza tropikalna Olivia. Deszcz był tak intensywny, że wylały rzeki. Woda porwała domy i samochody. Kilka tysięcy odbiorców zostało bez prądu.

  Burza tropikalna Olivia nawiedziła w środę hrabstwo Maui na Hawajach. Silny wiatr uszkodził domy i połamał drzewa. Z powodu powalonych słupów energetycznych na znacznym obszarze zabrakło prądu.

  Jak powiedzieli mieszkańcy portalowi Hawaii News Now, wylała rzeka Honokohau Stream. Woda zmyła kilka samochodów.

  Dom utknął pod mostem

  - Widzieliśmy dom płynący wzdłuż rzeki, uderzający o most - powiedziała mieszkanka Maui, Debbie Sheetz. Jak relacjonowała, budynek utknął pod mostem, co spowodowało jeszcze większe zalania. Jej ciężarówka także nie została oszczędzona przez powódź - strumień wody porwał ją razem z innymi samochodami.

  - To naprawdę poruszające, że w trakcie huraganu Lane niektóre domy spłonęły w wyniku pożarów, a teraz Olivia zaatakowała nas wodą. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Życie ludzkie jest ważniejsze, niż cokolwiek innego - opowiadała inna mieszkanka, Malia Wong. Więcej o pożarach na Maui przeczytasz na tvnmeteo.pl.

  Podniesiony stan wód zmusił do ewakuacji mieszkańców Kahany. Służby ratunkowe uratowały kilka osób z zalanych terenów. Prawie 6800 odbiorców zostało pozbawionych prądu. W wielu miejscach odnotowano lawiny błotne. Na niektórych drogach pojawiły się zalegające zwały błota.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...