Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 12°C 3°C Bezchmurnie
zwiń
Informacje
 • Burza tropikalna Florence przybiera na sile. Zagraża USA

  09-09-2018 10:19 Trwa wędrówka żywiołu
  Huragan Florence NOAA

  Tropikalna burza Florence, która obecnie zmierza w kierunku Bermudów, prawdopodobnie przekształci się w huragan i może zagrozić wschodniemu wybrzeżu USA - ostrzegło w sobotę amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huraganów (NHC).

  Według Narodowego Centrum ds. Huraganów burza tropikalna Florence może stać się huraganem już w poniedziałek, a jego siła może mieć kategorię czwartą w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. To oznacza wiatr wiejący z prędkością co najmniej 200 kilometrów na godzinę. Huraganowi towarzyszyć będą bardzo obfite opady deszczu. NHC podkreśla, że jeszcze w sobotę może być zaobserwowane "znaczące przybranie na sile" burzy Florence.

  Stan wyjątkowy

  - Przewiduje się, że Florence będzie niebezpiecznym, dużym huraganem w pobliżu południowo-wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych pod koniec przyszłego tygodnia, a ryzyko bezpośrednich skutków będzie nadal rosło - poinformowało w sobotę NHC. Zaapelowano również do mieszkańców zagrożonych rejonów o przygotowanie się na uderzenie silnego wiatru.

  Władze Karoliny Południowej już ogłosiły stan wyjątkowy i wezwały mieszkańców, aby w weekend przygotowali się "na wypadek klęski żywiołowej". Podkreślono jednak, że obecnie nie da się jeszcze stwierdzić kiedy i gdzie burza uderzy w ląd i kiedy trzeba będzie zarządzić ewakuację.

  Meteorolodzy informują, że obecnie centrum burzy Florence znajduje się około 1300 kilometrów na południowy wschód od Bermudów, a wiatr wieje z prędkością 110 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...