Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 16°C 11°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Trąby wodne, dwie osoby rażone piorunem

  07-09-2018 20:29 Zmagania z niebezpieczną aurą

  Pogoda na południowym wschodzie Hiszpanii jest gwałtowna. Między miejscowościami Guardamar del Segura i Torrevieja zaobserwowano dwie trąby powietrzne. W Bellreguard piorun raził dwie osoby.

  Burze przeszły nad Walencją w piątkowy poranek. Dwie trąby wodne tworzyły się na morzu, między godziną 9 a 10 rano, a potem zeszły na ląd. Zjawiska zaobserwowali mieszkańcy pomiędzy miejscowościami Guardamar del Segura i Torrevieja na południowym wschodzie Hiszpanii.

  Jak powiedział hiszpańskiej agencji Efe meteorolog Rubén Torregrosa, tego typu zjawiska w tym regionie są bardzo rzadkie, jednak wcześniej pojawiały się już podobne relacje.

  Niebezpieczne pioruny

  Wcześniej dla południowo-wchodniej części Hiszpanii służby meteorologiczne wydały żółte alerty przed gwałtownymi burzami.

  W piątek mieszkańcy innych regionów Walencji także zmagali się z gwałtownymi burzami. Na plaży w Bellreguard dwie osoby zostały ranne w wyniku porażenia piorunem. Służby medyczne udzieliły im pierwszej pomocy, a potem zabrały je do szpitala w Gandi. Jedna z osób - 65-letnia kobieta - doznała poparzeń stopy od porażenia prądem.

  Zalane ulice

  W mieście Alicante burze spowodowały intensywne opady deszczu. Z powodu zalania, wiele ulic było nieprzejezdnych - utworzyły się korki. Gwałtowna pogoda może powrócić również dzisiejszej nocy. Służby meteorologiczne wydały kolejne pomarańczowe alerty przed ulewnym deszczem i burzami.

  Dwie osoby zostały ranne na plaży w Bellreguard w wyniku uderzenia pioruna:
Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....