Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 16°C 11°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: pochmurny dzień z przelotnym deszczem

  07-09-2018 06:33 Na termometrach do 27 stopni

  Miejscami będzie pochmurno i może popadać

  Anna Mazurowska

  Zapowiada się ciepły dzień. Niebo spowiją jednak chmury, a miejscami popada deszcz. Może też zagrzmieć. Burzom towarzyszyć będzie porywisty wiatr, który rozpędzi się do 80 kilometrów na godzinę.

  W piątek zachmurzenie okaże się umiarkowane i duże. Na południowym wschodzie i krańcach zachodnich kraju wystąpią opady deszczu rzędu 5-10 litrów na metr kwadratowy, a miejscami burze z opadami do 20 litrów na metr kwadratowy. Termometry wskażą od 22 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, przez 26 st. C w centrum kraju, po 27 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Z południowego wschodu i wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. W burzach rozpędzi się do 80 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność odnotujemy na zachodzie - powyżej 80 procent. Będzie zmniejszać się w kierunku wschodnim. W regionach wschodnich odczujemy komfort termiczny, a na pozostałym obszarze - ciepło. Na Podkarpaciu, w części Małopolski i w województwach zachodnich warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne. Na pozostałym obszarze - neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, a na termometrach zobaczymy 25 stopni Celsjusza. Wiatr z kierunków wschodnich będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, około południa barometry wskażą 1000 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, temperatura dojdzie do 25 st. C. Z kierunków wschodnich powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie waha się, około południa barometry pokażą 1013 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura wyniesie 26 st. C. Południowo-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, około południa dojdzie do 1001 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, na termometrach mieszkańcy Wrocławia zobaczą 27 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Około południa ciśnienie wyniesie 998 hPa, będzie się wahać.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwy przelotny deszcz. Temperatura dojdzie do 25 st. C. Wiatr okaże się południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, około południa barometry wskażą 986 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....