Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 19°C 26°C 20°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • W weekend do 25 stopni. Miejscami przelotny deszcz, możliwe burze

  06-09-2018 16:26 Prognoza pogody TVN Meteo na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni TVN24

  Lokalne burze mogą nas niepokoić jeszcze przez kilka dni. Później wyładowania atmosferyczne ustaną, ale miejscami mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Nadal jednak będzie ciepło.

  W piątek zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże. Na południowym wschodzie i krańcach zachodnich kraju mogą pojawić się opady deszczu rzędu 5-10 litrów na metr kwadratowy. Miejscami niewykluczone są także burze z opadami deszczu do 20 l/mkw. Termometry wskażą od 22 stopni Celsjusza na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, przez 26 st. C w centrum kraju, po 27 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Powieje południowo-wschodni i wschodni wiatr, słaby i umiarkowany. W burzach powieje silniej - do 80 kilometrów na godzinę.

  Pogodny zachód

  Na zachodzie kraju sobota powinna być pogodna. Na pozostałym obszarze zachmurzenie okaże się umiarkowane i duże, co sprawi że może spaść przelotny deszcz od 5 do 10 l/mkw., możliwe są też burze. Na termometrach zobaczymy od 21 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 23 st. C w centrum kraju, po 25 st. C na Mazowszu i Podlasiu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z kierunków północnych.

  Już bez burz

  W niedzielę zachmurzenie okaże się małe i umiarkowane, a na północnym wschodzie okresami duże. W tych regionach może popadać przelotny deszcz do 5 l/mkw. Termometry pokażą od 23 st. C na Pomorzu Zachodnim i Podkarpaciu, przez 24 st. C w centrum kraju, po 25 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie północno-wschodni, skręcający od zachodu na południowy.

  Może popadać

  W całym kraju w poniedziałek zachmurzenie okaże się umiarkowane i duże, a na północnym wschodzie może spaść słaby deszcz do 5 l/mkw. Temperatura wyniesie od 24 st. C na Podkarpaciu, przez 26 st. C w centrum kraju, po 27 st. C na Dolnym Śląsku. Z południa powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  Nie wszędzie popada deszcz

  We wtorek na północy kraju zachmurzenie będzie duże, niewykluczone więc, że spadnie deszcz rzędu 5-10 l/mkw. W pozostałych regionach powinno być słonecznie. Termometry wskażą od 20 st. C na Pomorzu, przez 23 st. C w centrum kraju, po 26 st. C na Śląsku. Z kierunków zachodnich powieje umiarkowany i dość silny wiatr. Na Wybrzeżu w porywach rozpędzi się do 70 km/h.

 • Info
  Według moich najnowszych wyliczeń nie będzie spadku temperatury na łeb na szyje jak pan Tomasz powiedział jedynie może być chwilowe obniżenie temperatury i spowrotem będzie cieplej . Jak już wcześniej pisałem ta jesień i zima będzie jedyna z najcieplejszych zim w Polsce wszystkie wyliczenia na to wskazują nie rozumiem dlaczego nikt tego nie widzi . 2018/ 2019
  ~Nick /2018-09-07 07:03

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...