Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 14°C 12°C 4°C Przeważnie słonecznie
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: chłodno, na niebie dużo chmur

  26-08-2018 06:22 Biomet będzie niekorzystny

  W całym kraju będzie pochmurno

  pixabay.com

  W całym kraju będzie pochmurno, jednak miejscami w regionach zachodnich pojawią się przejaśnienia. Termometry wskażą maksymalnie 22 stopnie Celsjusza.

  W ciągu dnia będzie pochmurno, tylko na zachodzie pojawią się przejaśnienia. W pozostałych regionach wystąpią przelotne opady deszczu rzędu 15 litrów na metr kwadratowy. Termometry wskażą maksymalnie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 19 st. C na Kujawach, Śląsku i Podkarpaciu, do 22 st. C na Dolnym Śląsku.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia będzie wzrastać z zachodu na wschód, gdzie przekroczy 90 procent. Od Pomorza i Pomorza Zachodniego po Dolny Śląsk i Opolszczyznę odczujemy komfort termiczny, na pozostałym obszarze - chłód. Pogoda wpłynie na samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 20 st. C. Zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku w południe barometry wskażą 1013 hektopaskali.

  KRAKÓW

  Pochmurno z przejaśnieniami. Wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 18 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe barometry wskażą 986 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie. Temperatura dojdzie do 20 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 1004 hPa.

  WARSZAWA

  Pochmurno z przejaśnieniami, popada przelotny deszcz. Temperatura wzrośnie do 18 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe na barometrach zobaczymy 1002 hPa.

  WROCŁAW

  Pogodnie. Temperatura wzrośnie do 22 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.  Ciśnienie rośnie, w południe odnotujemy 1000 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...