Informacje
 • Wrośnięte w budynek drzewo zagraża mieszkańcom

  21-08-2018 10:51 Figowiec wbija się w betonową ścianę

  Pnący się po ścianie budynku figowiec bengalski w chińskim mieście Kanton przywodzi na myśl świątynię Angkor Wat w Kambodży. Drzewo wrasta w betonową ścianę domu.

  W Kantonie, położonym w południowo-wschodnich Chinach, drzewo tak mocno przywiera do czteropiętrowego budynku mieszkalnego, że wygląda wręcz jak przyklejone. Mieszkańcy uważają, że figowiec bengalski zakorzenił się w elewacji budynku i stanowi niebezpieczeństwo.

  Szybko się rozrasta

  Mieszkająca w tym budynku Zhang powiedziała, że drzewo już rosło, kiedy wprowadziła się tu ponad 30 lat temu. Dodała, że ​​pień drzewa stale się rozrasta i mocno przywiera do ściany. Dawniej gałęzie sięgały piątego piętra i wyrastały ponad budynek. Z tego powodu w zeszłym roku lokalne władze kazały podciąć drzewo. Zabieg ten był niezbędny ze względów bezpieczeństwa. Jednak nie powstrzymało to gałęzi przed wspinaniem się na dach budynku. Konary figowca spowodowały liczne pęknięcia w elewacji.

  - Jest bardzo wysoki i piękny - opowiadała Zhang.

  Eksperci uważają, że budynek powinien zostać jak najszybciej wyremontowany i naprawiony, ponieważ pęknięcia zaczęły pojawiać się w jego fundamentach.


Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...