Informacje
 • Rekinowi groziła powolna śmierć. Na szczęście spotkał nurków

  21-08-2018 21:36 Plastikowa sieć utknęła mu w szczęce
  Oznakowanie żarłacza białego DFO Martimes/Twitter

  Rybom i ssakom morskim zagraża śmierć, jeśli zaplączą się w plastikowe śmiecie, których w morzach i oceanach jest coraz więcej. Ten rekin miał szczęście, bo na swojej drodze napotkał grupę płetwonurków.

  Lekcja nurkowania u wschodnich wybrzeży Australii przerodziła się w akcję ratowania rekina. Zwierzę połknęło fragment plastikowej sieci, która zaplątała mu się między zębami. Mało prawdopodobne, by dało radę samo się wyswobodzić. Groziła mu śmierć głodowa.

  Rocznie miliony ryb i ssaków giną, gdy wpadną w plastikowe "pułapki", jakie w wyniku działalności człowieka unoszą się w wodach mórz i oceanów na całym świecie.

  W potrzasku

  Ten rekin - przedstawiciel gatunku tawroszy piaskowych (Carcharias taurus) - uniknął podobnego losu dzięki temu, że w pobliżu lekcje nurkowania prowadził hiszpański instruktor Inaki Aizpun, mieszkający w Australii od ponad 25 lat.

  Na nagraniu widać, jak kilku nurkom udaje się wydobyć kawałek sieci z pyska około dwumetrowej ryby. Zwierzę nie okazuje najmniejszych oznak agresji wobec ratujących go ludzi.

  Tawrosze piaskowe żywią się głównie rybami i głowonogami, a także skorupiakami. Dorosłe osobniki mogą dochodzić do 3,5 metra długości i ważyć do 180 kilogramów.

  Do niecodziennego spotkania morskiego drapieżnika i nurków doszło 9 sierpnia w zatoce Byron Bay, ale dopiero teraz opublikowano dokumentujące je nagranie.
 • wow
  po tym filmie nie bede mogl teraz w noce spac.
  ~stan23nazy /2018-08-22 00:23

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...