Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: upalne południe, chłodniejsza północ. Miejscami zagrzmi

  20-08-2018 06:30 Biomet okaże się niekorzystny

  Miejscami będzie burzowo

  Shutterstock

  W poniedziałek możemy spodziewać się przelotnego deszczu i burz, choć nie wszędzie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 32 stopnie.

  W poniedziałek zachmurzenie będzie zmienne. Na Pomorzu i Ziemi Lubuskiej wystąpią przelotne opady deszczu. Na Mazowszu, Ziemi Świętokrzyskiej i Śląsku po południu może zagrzmieć. Podczas burz spadnie do 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy, a wiatr osiągnie prędkość w porywach do 60-80 kilometrów na godzinę. Termometry wskażą maksymalnie od 25 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 32 st. C w Małopolsce. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie spada, w południe na warszawskich barometrach zobaczymy 1001 hPa.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia będzie się wahać się w granicach 70-80 procent, z czego najwyższą odnotujemy na północy. W większości kraju odczujemy upał, jedynie na Pomorzu, Pomorzu Zachodnim oraz na północy Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski komfort termiczny. Pogoda wpłynie na samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Popada przelotny deszcz, temperatura wzrośnie do 26 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie spada, w Gdańsku, w południe barometry wskażą 1012 hPa.

  KRAKÓW

  Słonecznie, na termometrach zobaczymy maksymalnie 32 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 987 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie, temperatura wzrośnie do 27 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. Ciśnienie spada, w południe na barometrach zobaczymy 1004 hPa.

  WARSZAWA

  Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Termometry wskażą maksymalnie 29 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1001 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie okaże się małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie 28 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1000 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...