Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 5°C 10°C 1°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: pochmurna niedziela z burzami

  19-08-2018 06:21 Na termometrach do 29 stopni

  Nad morzem będzie pochmurno

  Artis Pupins/flickr (CC BY 2.0)

  W całym kraju prognozuje się zachmurzenie kłębiaste - małe i umiarkowane. Pojawić się mogą też burze, którym towarzyszyć będzie porywisty wiatr.

  W niedzielę w całym kraju zachmurzenie będzie kłębiaste - małe i umiarkowane. Na wschodzie, południowym wschodzie i południu kraju może przelotnie popadać, a nawet zagrzmieć. Suma opadów może wynieść 10-20 litrów na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy od 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 28 st. C w centrum kraju, po 29 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni i północno-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Tylko w burzach jego prędkość może wzrosnąć do 80 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność odnotujemy na południowym wschodzie - przekroczy 90 procent. Będzie się ona zmniejszać w kierunku północno-zachodnim - do 60 procent. Mieszkańcy krańców południowo-wschodnich odczują komfort termiczny, na pozostałym obszarze kraju będzie ciepło. W Polsce północnej warunki biometeorologiczne będą neutralne, a na pozostałym obszarze kraju - niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, temperatura dojdzie do 27 st. C. Północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, około południa barometry pokażą 1008 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, temperatura wzrośnie do 25 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie waha się, około południa wyniesie 1020 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie okaże się małe i umiarkowane. Termometry pokażą 29 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie waha się, około południa wyniesie 1011 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe są przelotne opady. Temperatura dojdzie do 29 st. C. Wiatr będzie zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, około południa wyniesie 1007 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe są też przelotne opady i burze. Temperatura wzrośnie do 28 st. C. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. W burzach może powiać silniej - do 80 km/h. Ciśnienie waha się, około południa wyniesie 994 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...