Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 7°C 11°C 6°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Utrudnienia pogodowe. Prognoza na tydzień

  18-08-2018 15:52 Prognoza długoterminowa
  Prognoza pogody na najbliższe dni TVN24

  W nadchodzących dniach aura może być chwilami uciążliwa, a nawet niebezpieczna.

  W niedzielę na wschodzie, południowym wschodzie i południu kraju synoptycy przewidują przelotne opady deszczu rzędu 10-20 litrów na metr kwadratowy, niewykluczone są też burze. Temperatura wyniesie od 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 28 st. C w centrum kraju, po 29 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni i północno-zachodni wiatr na ogół okaże się słaby i umiarkowany. W burzach może powiać silniej - do 80 kilometrów na godzinę.

  Przelotnie popada

  W poniedziałek miejscami może popadać przelotny deszcz. Suma opadów może dojść do 10 l/mkw. Termometry pokażą od 26 st. C na Suwalszczyźnie, przez 30 st. C w centrum kraju, po 31 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr będzie wiał z południowego zachodu i zachodu. Tylko na północy powieje silniej, w porywach do 60 km/h.

  Niewielkie opady

  Jak zapowiada się wtorek? Na wschodzie kraju synoptycy prognozują niewielkie opady deszczu, które mogą dojść do 5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 23 st. C na Podlasiu, przez 25 st. C w centrum kraju, po 27 st. C na Podkarpaciu. Powieje północno-zachodni wiatr, który będzie na ogół słaby i umiarkowany. Na wschodzie może okazać się dość silny.

  Wietrzny piątek

  W środę i czwartek będzie słonecznie w całym kraju - synoptycy nie przewidują żadnych utrudnień pogodowych. Te powrócą w piątek. Wtedy powieje południowo-wschodni okresami dość silny wiatr. W porywach jego prędkość może dochodzić do 60 km/h.

  Sobota z burzami

  W sobotę z zachodu na wschód mogą przemieszczać się burze z gradem. Może spaść od 10 do 30 l/mkw. deszczu, a także przelotnie popadać. Wiatr towarzyszący burzom może powiać z prędkością do 90 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...