Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 1°C 1°C 0°C Przelotne opady śniegu
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: ciepło, miejscami upalnie. Lokalnie zagrzmi

  17-08-2018 06:40 Na termometrach do 31 stopni

  Miejscami będzie pochmurno

  Visual Hunt (CC0 1.0)

  W piątek przelotny deszcz i burze mogą pojawić się na południowym wschodzie. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. Prawie wszędzie warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  W piątek pogoda dopisze w większości kraju, jedynie w regionach południowo-wschodnich spodziewany jest przelotny deszcz i burze. Towarzyszyć im mogą opady od 10 do 20 litrów wody na metr kwadratowy i porywy wiatru o prędkości do 60-80 kilometrów na godzinę. Lokalnie niewykluczony jest grad. Temperatura wyniesie od 23 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Ziemi Lubuskiej. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu.

  Warunki biometeorologiczne

  Największą wilgotność powietrza odnotujemy na południowym wschodzie Polski - przekroczy 80 procent. Będzie się zmniejszać w kierunku północno-zachodnim do około 60 procent. Przebywający na zachodzie subiektywnie odczują upał, a w Polsce wschodniej - termiczny komfort. W prawie całym kraju warunki biometeorologiczne będą niekorzystne, jedynie w regionach północno-wschodnich okażą się neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pogodnie, temperatura dojdzie do 27 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby. Ciśnienie spada, w Gdańsku barometry pokażą 1017 hPa.

  KRAKÓW

  Na niebie pojawią się chmury. Niewykluczone, że spadnie przelotny deszcz i przejdą burze. W nich może spaść 10-20 l/mkw. deszczu, a porywy wiatru osiągną prędkość do 80 km/h. Lokalnie może spaść grad. Termometry pokażą maksymalnie 26 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, w południe barometry pokażą 985 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie, temperatura w najcieplejszej chwili wyniesie 29 st. C. Powieje słaby, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1004 hPa.

  WARSZAWA

  Na ogół pogodnie, temperatura wzrośnie do 27 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1004 hPa.

  WROCŁAW

  Pogodnie, termometry wskażą maksymalnie 30 st. C. Wiać będzie słaby, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1000 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...