Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 3°C -1°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Upał odpuści, potem wróci tylko na chwilę. Prognoza pogody na pięć dni

  10-08-2018 16:17 Długoterminowa prognoza pogody TVN Meteo
  Burze mogą być gwałtowne TVN24

  W najbliższych dniach nie zabraknie też burz.

  W sobotę na wschodzie i południowym wschodzie kraju spadnie deszcz rzędu 5-20 litrów na metr kwadratowy, a na południu mogą przejść burze z opadami do 30 l/mkw. Poza tym będzie pogodnie, tylko lokalnie na Śląsku oraz Warmii i Pomorzu na niebie mogą pojawić się niewielkie chmury, z których może popadać do 5 l/mkw. deszczu. Temperatura wyniesie od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 25 st. C w centrum kraju, po 26 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie wiał z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany. W burzach powieje silniej, do 80 kilometrów na godzinę.

  Niedziela ze słońcem

  W niedzielę będzie na ogół pogodnie, tylko na północnym wschodzie może popadać słaby deszcz do 5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 21 st. C na północnym wschodzie, przez 25 st. C w centrum kraju, po 27 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje zachodni i południowo-zachodni słaby i umiarkowany wiatr. Na północy okresami może powiać silniej, w porywach do 60 km/h.

  Pełnia słońca

  W poniedziałek w całym kraju będzie słonecznie. Temperatura wyniesie od 25 st. C na Podlasiu, przez 29 st. C w centrum kraju, po 32 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje południowy, słaby i umiarkowany wiatr.

  Powrócą burze

  We wtorek tylko na południowym zachodzie nie powinno padać. W pozostałych regionach może spaść deszcz rzędu 10-40 l/mkw., niewykluczone są burze z gradem. Termometry pokażą od 24 st. C na Suwalszczyźnie, przez 27 st. C w centrum kraju, po 30 st. C na Podkarpaciu. Powieje zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Podczas burz jego prędkość może osiągać do 90 km/h.

  Odpoczniemy od upałów

  W całym kraju będzie pochmurno. Na północy i północnym wschodzie może spaść przelotny deszcz do 5 l/mkw. Temperatura wyniesie od 22 st. C na Podlasiu, przez 25 st. C w centrum kraju, po 27 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Na północy może powiać silniej - do 60 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...