Informacje
 • Najbliższe dni to nie tylko upał.
  Przed nami burze z gradem i ulewy

  08-08-2018 17:06 Prognoza pogody na pięć dni
  Burze mogą być gwałtowne TVN24

  Jeszcze czwartek i piątek przyniosą nam upał - nawet 36 stopni Celsjusza - i burze, które mogą być gwałtowne. Weekend zapewni spokojną aurę i znacznie niższą temperaturę.

  W czwartek na Pomorzu i zachodzie kraju oraz miejscami w centrum i na południu zachmurzenie będzie kłębiaste, umiarkowane i duże. Wystąpią też przelotne opady deszczu i burze z gradem. Podczas nich spadnie do 10-40 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr osiągnie prędkość w porywach do 90 kilometrów na godzinę. Niebo nad pozostałymi regionami okaże się pogodne. Temperatura maksymalna wyniesie od 30 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 33 st. C w centrum kraju do 36 st. C w Dolnym Śląsku. Na ogół słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr powieje z południowego wschodu.

  Miejscami do 60 litrów deszczu

  W piątek zachmurzenie będzie kłębiaste, umiarkowane i duże. Z północnego zachodu w głąb kraju przemieszczą się przelotne opady deszczu i burze z gradem. Wyładowaniom mają towarzyszyć opady deszczu rzędu 10-60 l/mkw. i wiatr o porywach do 80-100 km/h. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 24 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 30 st. C w centrum kraju do 32 st. C na Podkarpaciu. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny, z kierunków południowych. Od zachodu będzie skręcać na zachodni.

  Chwila wytchnienia

  W sobotę na północnym wschodzie i południowym zachodzie Polski zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Okresami popada deszcz do 5-20 l/mkw. W Karpatach zagrzmi. Poza tym pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie od 22 st. C na Podkarpaciu, przez 25 st. C w centrum do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Na ogół słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr powieje z północnego zachodu. W burzach stanie się silny.

  Pogodny koniec tygodnia

  Niedziela przyniesie pogodną aurę w całym kraju. Temperatura wyniesie maksymalnie od 25 st. C na wschodzie, przez 28 st. C w centrum do 29 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

  Powrót upału

  Nowy tydzień rozpocznie się pogodnie w całej Polsce. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 27 st. C na Podlasiu, przez 31 st. C w centrum do 33 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Słaby i umiarkowany wiatr okresami stanie się dość silny. Powieje z południa.

 • 40,2 stopni ; dzść, wtorek 14:38, Gubin/lubuskie
  szkoda że tam nie dokonujecie pomiarów :) było , widziałam :)
  ~Aga /2018-08-08 22:02

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...