Informacje
 • Najpierw 35 stopni w cieniu. Potem "odejmowanie jednego-dwóch" dziennie

  31-07-2018 16:32 Prognoza pogody na pięć dni
  Burze mogą być gwałtowne TVN24

  W środę na termometrach zobaczymy nawet 35 stopni Celsjusza. Kolejne dni zapowiadają się również upalnie, jednak temperatura z każdym dniem będzie lekko spadała. W wielu regionach pojawią się burze, którym towarzyszyć będzie porywisty wiatr.

  Przed nami kolejne upalne dni. - Od piątku temperatura zacznie się obniżać. To nie będzie skok, to nie będzie wyraźne ochłodzenie. To po prostu będzie takie odejmowanie jednego-dwóch stopni - mówił w "Dniu na żywo" TVN24 prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski.

  - W następnych dniach też będziemy stopniowo o dwa, o jeden stopień dziennie sobie odejmować. I myślę, że w niedzielę będziemy oddychać zupełnie innym powietrzem - dodał. Zaznaczył, że pod koniec tygodnia do Polski zacznie napływać powietrze z zachodu, a nie, jak do tej pory, znad Afryki.

  Nawet 35 stopni

  W środę synoptycy prognozują przelotne opady deszczu i burze. Lokalnie może pojawić się grad. Na termometrach zobaczymy od 29 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 35 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

  Upalne dni z burzami

  Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem, mogą wystąpić w czwartek. Termometry pokażą od 28 st. C na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 33 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni, w porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h.

  W piątek tylko na Pomorzu będzie pogodnie. W pozostałych częściach kraju popada przelotny deszcz. Pojawią się też burze, lokalnie z gradem. Temperatura wyniesie od 27 st. C na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Dolnym Śląsku. Północny wiatr okaże się słaby i umiarkowany, w porywach burzowych powieje do 90 km/h.

  Porywisty wiatr

  Na wschodzie Polski w sobotę popada przelotny deszcz. Prognozuje się burze, lokalnie z gradem. Poza tym będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni, w porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 km/h.

  W niedzielę synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu i burze - lokalnie z gradem. Termometry pokażą od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Towarzyszący wyładowaniom powieje do 90 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...