Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 20°C 19°C 2°C Zachmurzenie małe
zwiń
Informacje
 • Możliwe są gwałtowne wzrosty stanu wody. Żółte alerty w wielu regionach

  29-07-2018 15:26 Sprawdź, gdzie obowiązują alerty
  Prognoza pogody na środę TVN Meteo

  W związku z opadami deszczu poziom wody w rzekach może wzrosnąć. Ostrzeżenia hydrologiczne wydano dla dziesięciu województw.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje burze i opady deszczu. Taka sytuacja pogodowa może przyczynić się do wystąpienia podtopień. Wydano ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego stopnia.

  Oprócz tego IMGW ostrzega przed burzami z gradem i upałami.

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia

  W związku z prognozowanymi opadami deszczu o charakterze burzowym w ciągu najbliższej doby możliwe jest wystąpienie gwałtownych wzrostów stanów wody, zwłaszcza na małych ciekach i w zlewniach zurbanizowanych. Alert obowiązywać będzie do godziny 8 w poniedziałek. Ostrzeżenia dotyczą województw: wielkopolskiegokujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i łódzkiego.

  Również w województwach: lubelskim, świętokrzyskim, śląskim, podkarpackim, małopolskim prognozuje się opady deszczu o charakterze burzowym. Na terenie tych województw, na mniejszych rzekach w zlewni Wisły po Dęblin oraz Bugu po Krzyczew, a także w zlewniach zurbanizowanych, spodziewane są gwałtowne wzrosty poziomu wody do strefy stanów średnich i wysokich, lokalnie z możliwością krótkotrwałego przekroczenia stanów ostrzegawczych. Alerty obowiązują do godziny 8 w poniedziałek.

  Czym są ostrzeżenia pierwszego stopnia?

  Mówimy o ostrzeżenia pierwszego stopnia kiedy "stany wody (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie poniżej stanów ostrzegawczych, przy czym przewidywany jest gwałtowny wzrost stanu wody".

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...