Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 8°C 3°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Opady deszczu, burze z gradem. Ostrzeżenia na wschodzie

  20-07-2018 17:15 Miejscami może być uciążliwie i niebezpiecznie

  Burze nad Polską

  Shutterstock

  Na wschodzie kraju pojawiają się i dalej mogą pojawiać się burze z intensywnymi opadami deszczu, porywistym wiatrem, a nawet gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia.

  Burze pojawiają się na wschodzie kraju. Ostrzega przed nimi IMGW.

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia

  WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE

  Prognozowane jest występowanie burz z opadami deszczu, którego może spaść od 20 do 30 mililitrów na metr kwadratowy. Pojawić może się również porywisty wiatr, który osiągnie prędkość do 70 kilometrów na godzinę. Lokalnie mogą pojawić się również opady gradu. Ostrzeżenie obejmuje powiaty: przasnyski, ostrołęcki, makowski, pułtuski, ostrowski, wyszkowski, wołomiński, węgrowski, sokołowski, miński, siedlecki oraz łosicki.

  Ostrzeżenie obowiązuje do piątku do godziny 20.

  WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

  Alter ogłoszono dla powiatów: łukowskiego, bialskiego, radzyńskiego, ryckiego, lubartowskiego, parczewskiego, włodawskiego, puławskiego, lubelskiego, łęczyńskiego, opolskiego, świdnickiego, chełmskiego, hrubieszowskiego, zamojskiego, tomaszowskiego, biłorajskiego, krasnostawskiego, a także janowskiego.

  Alter obowiązuje do piątku do godziny 20.

  Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Ogłoszenie pierwszego stopnia ostrzeżenia meteorologicznego oznacza, że na danym obszarze przewiduje się zagrożenie wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Zjawiska te mogą powodować straty materialne, jak również zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Przy ostrzeżeniu pierwszego stopnia można spodziewać się utrudnień prowadzenia działań w obszarze jego występowania takich, jak: opóźniania powodowane utrudnieniami w ruchu drogowym czy zakłócenia lub odwołanie wydarzeń plenerowych. Podczas trwania ostrzeżenia zaleca się ostrożność oraz śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...