Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 3°C 1°C -2°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • "Jak owady złapane w sieć". Samochody ugrzęzły w topiącej się drodze

  05-07-2018 20:45 Kierowcy zniszczonych pojazdów dostaną odszkodowanie
  Temperatura na Półwyspie Iberyjskim (wideo bez dźwięku) Ventusky.com

  Gęsta, czarna maź oblepiła koła samochodowe i uniemożliwiła kierowcom dalszą podróż. Topiący się asfalt uszkodził wiele pojazdów w australijskim Queensland.

  - To było tak, jakbyśmy byli owadami złapanymi w sieć pająka, w której toniemy - opowiadał jeden z kierowców w rozmowie z portalem ABC News. We wtorek samochody jadące położoną niedaleko miejscowości Tarzali drogą Millaa Millaa-Malanda, ugrzęzły w niej.

  Ekstremalna pogoda

  - Nigdy nie widziałem czegoś takiego - powiedział miejscowy burmistrz Joe Paronella reporterom ABC News. - To jest po prostu niewiarygodne - dodał. - Ludzie zatrzymani na poboczu byli całkowicie zdezorientowali tym, co stało z pojazdami - opowiadał świadek zdarzenia. Teraz kilkudziesięciu kierowców może żądać odszkodowania.

  Za incydent na drodze obwiniono zmienną pogodę. - To połączenie różnych czynników - powiedziała przedstawicielka władz dzielnicy Sandra Burke. - Mamy ekstremalne warunki pogodowe. Niespotykane ochłodzenie i plucha w połączeniu z wybuchem upałów spowodowały tę sytuację.

  Departament Transportu i Głównych Dróg (TMR) został zmuszony w środę do zamknięcia drogi. Sandra  Burke powiedziała, że ​​wydział wypłaci odszkodowanie za wszelkie uszkodzenia pojazdu lub mienia spowodowane przez roztopiony asfalt. - Wszystkie roszczenia o odszkodowanie będą oceniane indywidualnie - skomentowała Burke. Władze zapewniają, że zostaną wypłacone tak szybko, jak to możliwe.

  Remontowana tydzień wcześniej

  W ubiegłym tygodniu cały odcinek drogi został wyremontowany, a żwir, który został użyty, nie przylegał do asfaltu.

  - W połowie zeszłego tygodnia zaczęliśmy otrzymywać doniesienia od ludzi, którzy bombardowani byli kamieniami i żwirami z drogi - opowiadał burmistrz. - To działo się podczas chłodnej pogody i opadów deszczu. Od weekendu jest dokładnie na odwrót. Na drodze nie ma żwiru, a pod wpływem wysokiej temperatury asfalt topi się i oblepia opony - dodał.


Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...