Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 16°C 19°C 5°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na pięć dni: gorąco, słonecznie, powrót burz

  03-07-2018 16:10 Prognoza pogody na pięć dni
  Burze mogą być gwałtowne TVN24

  Najbliższe dni przyniosą zmienną pogodę. W środę i czwartek będziemy się cieszyć słońcem, jednak od piątku będą występować przelotne opady deszczu i burze. Temperatura znacząco wzrośnie - w niektórych regionach przekroczy 30 stopni Celsjusza.

  Środa będzie na ogół słoneczna. Jedynie miejscami może się nieco chmurzyć. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu. Ciśnienie waha się, w południe warszawskie barometry wskażą 1000 hPa.

  Najcieplej na Dolnym Śląsku

  Również w czwartek będziemy się cieszyć pełnym słońcem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 25 st. C na Suwalszczyźnie do 32 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, zachodni.

  Przelotny deszcz i możliwe burze

  W piątek pogodne pozostanie tylko Podlasie. W pozostałych regionach wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze. Wyładowaniom mogą będą towarzyszyć opady rzędu 20 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni oraz porywy wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Termometry wskażą maksymalnie od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu.

  Wyrównana temperatura

  W sobotę na wschodzie popada przelotny deszcz. Niebo nad pozostałymi regionami będzie pogodne. Temperatura maksymalna wyniesie od 25 st. C na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

  Bezdeszczowe północ i wschód

  Niedziela będzie pogodna na północy i wschodzie Polski. Dla pozostałego obszaru kraju prognozuje się przelotne opady deszczu oraz burze z opadem do 5-15 l/mkw. i porywami wiatru do 70 km/h. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 29 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...