Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 14°C 12°C 4°C Przeważnie słonecznie
zwiń
Informacje
 • Już padł rekord, a będzie jeszcze goręcej. 113 milionów Amerykanów szykuje się na falę upałów

  02-07-2018 21:22 Ostrzeżenia przed upałem w kilku stanach
  Temperatura na Półwyspie Iberyjskim (wideo bez dźwięku) Ventusky.com

  37 stopni Celsjusza za dnia, a minimalnie 26 stopni w nocy - taka perspektywa, co najmniej do środy, kształtuje się przed Amerykanami mieszkającymi na północnym wschodzie kraju. Zwłaszcza w miastach temperatura odczuwalna może być wyższa.

  Przez północno-wschodnie Stany Zjednoczone przechodzi fala upałów. Ponad 113 milionów Amerykanów jest objętych ostrzeżeniami przed upałami między innymi w Filadelfii, Chicago, Nowym Jorku, Bostonie czy Waszyngtonie.

  W poniedziałek w Keene w stanie New Hampshire termometry odnotowały 38,8 stopni Celsjusza, co stanowi najwyższą temperaturę zarejestrowaną tam w historii prowadzenia pomiarów.

  37 stopni za dnia, 26 w nocy

  Synoptycy z amerykańskiej Narodowej Służby Pogodowej (National Weather Service) prognozują, że taki upał może utrzymywać się co najmniej do środy, kiedy Amerykanie będą świętować swój Dzień Niepodległości. Nawet nocami temperatura może utrzymywać się na poziomie 26 stopni i więcej - poinformowała agencja informacyjna ENEX, powołując się na NWS.

  NWS przewiduje, że w stanach Baltimore, Maryland czy w mieście Albany w stanie Nowy Jork fala gorąca może utrzymać się nawet sześć-osiem dni. Temperatura może dojść do 37 st. C.

  Jak podkreśla starszy meteorolog AccuWeather Alex Sosnowski, sztuczne nawierzchnie typu beton, asfalt czy cegła szybko się nagrzewają powodując, że temperatura odczuwalna może sięgać nawet 43 st. C.

  Z upałami zmagają się również Brytyjczycy

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...