Informacje
 • Weekend przyniesie ochłodzenie i przelotne opady deszczu

  29-06-2018 13:36 W niedzielę na ogół poniżej 20 stopni

  W weekend temperatura spadnie poniżej 20 stopni i popada

  TVN Meteo, Shutterstock

  Sobota i niedziela przyniosą dość chłodną aurę - miejscami termometry nie wskażą więcej niż 16 stopni Celsjusza. Nie obędzie się również bez przelotnych opadów deszczu. Ci, którzy szukają ciepła i pogodnego nieba powinni udać się na zachód Polski.

  W weekend do Polski zacznie napływać zimne powietrze z północy, co sprawi, że temperatura znacznie spadać. Jeszcze w sobotę słupki termometrów będą wskazywać 20 stopni Celsjusza lub więcej, jednak już w niedzielę sytuacja się zmieni.

  Przelotny deszcz w większości Polski

  W sobotę najlepszą pogodą będą mogli się cieszyć mieszkańcy regionów zachodnich - niebo okaże się tam pogodne. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie zmienne i wystąpią przelotne opady deszczu - do 1-3 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr powieje z północy, słabo i umiarkowanie, okresami w porywach do 60 kilometrów na godzinę. Takie podmuchy sprawią, że odczuwalna temperatura stanie się niższa niż ta, którą zobaczymy na termometrach.

  Przeważnie poniżej 20 stopni

  W niedzielę niebo pozostanie pogodne tylko na krańcach zachodnich. W innych regionach zachmurzenie okaże się zmienne, popada też słaby, przelotny deszcz. Temperatura będzie dość niska w stosunku do tej, do której przyzwyczaiły nas ostatnie dni - nie przekroczy 20 stopni. Najchłodniejszym regionem ma być Suwalszczyzna, gdzie odnotujemy maksymalnie 16 st. C, najcieplejszym zaś Dolny Śląsk - tam termometry wskażą do 20 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, z północy.

  Według obecnych wskazań modeli meteorologicznych jeszcze w poniedziałek w regionach wschodnich temperatura nie przekroczy 20 stopni, jednak w kolejnych dniach zrobi się cieplej. Na środę synoptycy zapowiadają nawet 28 st. C. Taką wartość mają odnotować termometry na Dolnym Śląsku.

 • najlepiej bez słońca
  I bardzo dobrze,wczoraj zaduch był okropny,ludzie już byli wściekli...
  ~nika /2018-06-30 11:03

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...