Informacje
 • Najpierw ciemna chmura, później wirujący lej. Nad wodą powstała trąba

  29-06-2018 17:04 Niesamowite nagranie wiru
  Trąba wodna w Krynicy Morskiej Kontakt 24/Katarzyna Kejt

  Trąba wodna pojawiła się w południowych Chinach. Wysoki słup wody kształtem przypominał literę "S". Zjawisko uwiecznił na nagraniu pracownik stacji meteorologicznej.

  Mieszkańcy Shenzhen, miasta położonego w południowej części Chin w prowincji Guangdong, mogli podziwiać z plaży spektakularny widok - trąbę wodną. Pojawiła się we wtorek w godzinach porannych, a na nagraniu uwiecznił ją pracownik lokalnej stacji meteorologicznej w Xichong.

  Była daleko

  Na nagraniu widać, jak wir zasysa wodę z morza i łączy ją z chmurami. Trąba wodna początkowo wyglądała jak kolumna, następnie wygięła się w duży łuk.

  - Zobaczyłem ciemną chmurę nad południowo-wschodnią powierzchnią morza. Potem pojawiła się chmura w kształcie spirali. W pierwszej chwili znajdowała się tak daleko ode mnie, że nie mogłem wyraźnie tego dostrzec. Później trąba wodna zbliżyła się i kształtem przypominała literę "S" - relacjonował cytowany przez agencję Reuters pracownik stacji meteorologicznej o imieniu Jia.

  Rzadkie zjawisko

  Trąba wodna pokonała odległość około siedmiu kilometrów po powierzchni wody, po czym stopniowo zaczęła znikać. Towarzyszyła jej dziwna pogoda. - Ulewny deszcz padał tylko w obszarze, gdzie szalała trąba wodna. Tutaj i w pobliskich okolicach nie pojawiły się żadne opady - opowiadał Jia.

  Takie zjawiska rzadko obserwuje się w rejonie delty rzeki Perłowej. Według statystyk jest to trzecia trąba wodna, która pojawiła się w tym regionie od 2010 roku.


Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...