Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 17°C 5°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: duże zachmurzenie, opady - również burzowe

  26-06-2018 06:33 Miejscami 24 stopnie Celsjusza
  Prognoza pogody na dziś TVN24

  Dzisiaj parasole przydadzą się prawie wszędzie. Na przeważającym obszarze kraju będzie pochmurno, niewykluczony jest deszcz, możliwe są też burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 24 stopnie Celsjusza.

  Na Wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim wtorek zapowiada się pogodnie. W pozostałej części Polski zachmurzenie będzie kłębiaste, umiarkowane i duże, z przelotnymi opadami deszczu do 10 litrów na metr kwadratowy. Miejscami mogą przejść burze, w których spadnie do 30 l/mkw. deszczu. Na termometrach zobaczymy od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 20 st. C w centrum kraju, po 24 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr powieje z północnego zachodu, tylko na wschodzie z południowego wschodu. Na ogół będzie słaby i umiarkowany, jednak chwilami może być dość silny, a w burzach - silny, do 80 kilometrów na godzinę.

  W większości kraju biomet niekorzystny

  Największą wilgotność powietrza odnotujemy na Podlasiu i części Warmii i Mazur - powyżej 80 procent. Będzie dominowało subiektywne odczucie chłodu, tylko przebywający na Pomorzu Zachodnim i w części województwa lubuskiego odczują komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne na Pomorzu okażą się neutralne, w pozostałych regionach - niekorzystne.

  Szczegółowa prognoza pogody dla miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, może spaść przelotny deszcz i wystąpić burza. Temperatura nie przekroczy 20 st. C. Południowo-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny, a w burzach - silny. Ciśnienie waha się, w Warszawie około południa barometry wskażą do 1005 hektopaskali.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie kłębiaste, umiarkowane i duże, niewykluczony jest deszcz, a także burza. Termometry pokażą do 19 st. C. Północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, chwilami dość silny, a w burzy - silny. Ciśnienie rośnie, około południa barometry wskażą do 1020 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, może spaść przelotny deszcz, niewykluczona jest też burza. Temperatura dojdzie do 22 st. C. Powieje wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Okresami może być dość silny, a w burzy - silny. Ciśnienie lekko rośnie, około południa wyniesie 1009 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie okaże się kłębiaste, umiarkowane i duże, wystąpią też przelotne opady deszczu, może przejść burza. Termometry wskażą do 21 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, chwilami dość silny, w burzy - silny. Ciśnienie waha się, około południa dojdzie do 1004 hPa.

  KRAKÓW

  Utrzyma się zachmurzenie kłębiaste, umiarkowane i duże, może spaść przelotny deszcz, a także przejść burza. Temperatura nie przekroczy 21 st. C. Północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Chwilami będzie jednak dość silny, a w burzach - silny. Ciśnienie waha się, barometry około południa pokażą 990 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...