Informacje
 • Poniedziałek w części Polski pod znakiem burz. Wieczorem zaczęły wygasać

  25-06-2018 21:38 Porywy wiatru do 80 km/h
  Prognoza pogody na dziś TVN24

  Słabe i umiarkowane burze wystąpiły w poniedziałek w kilku regionach Polski. Wyładowaniom towarzyszył deszcz, wiał też porywisty wiatr. Wieczorem zjawiska te zaczęły wygasać.

  Nad Polską w poniedziałek przemieszczał się umiarkowanie aktywny front atmosferyczny związany z niżem Cathy, którego centrum ulokowało się w rejonie Zatoki Fińskiej. Na froncie rozwinęły się chmury burzowe Cumulonimbus, z którymi związane są opady ciągłego deszczu i burze.

  Burze wygasały

  Jak poinformowała po godzinie godzinie 21.30 synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek, burze w Polsce były już nieliczne i osłabły.

  Synoptyk wskazała, że wygasały burze w województwie opolskim w rejonie miejscowości: Lewin, Brzeski, Niemodlin i Grodków. Zjawiska burzowe szły na południe na Korfantów, Nysę i Otmuchów.

  Wyładowaniom towarzyszyły opady deszczu rzędu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 80 kilometrów na godzinę.

  Legenda:

  Blids.de: mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.


Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...