Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 16°C 11°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Kołobrzeg - miasto dla aktywnych

  22-06-2018 21:10 Idealne dla żeglarzy i biegaczy
  Artur Lijewski o funkcjach Portu Morskiego w Kołobrzegu TVN Meteo

  Jedno z wielu większych miast Polski, jednak jedyne w swoim rodzaju - taki jest Kołobrzeg. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - aktywny wypoczynek na ścieżkach biegowych i rowerowych lub odwiedziny w porcie morskim połączone z żeglowaniem.

  Kołobrzeg to jedno z większych miast w Polsce i z pewnością jedno z najpopularniejszych. Miastem byli zachwyceni między innymi piłkarze piłkarskiej reprezentacji Danii, którzy mieszkali tutaj podczas mistrzostw Europy w 2012 roku.

  Dla miłośników aktywnego wypoczynku

  Jeżeli lubisz biegać, koniecznie musisz wybrać się do Kołobrzegu. Takiego zdania jest Michał Nowicki, maratończyk mieszkający w tym mieście. - Cieszę się bardzo, że mieszkam w Kołobrzegu. Nie można sobie wymarzyć lepszych ścieżek biegowych i terenów do biegania niż nad samym morzem - mówił.

  Zaznaczył, że Kołobrzeg jest pięknym miastem, z mnóstwem parków i ścieżek rowerowo-biegowym. W mieście organizuje się wiele imprez biegowych na różne dystanse. W maju odbywa się maraton.

  Pan Michał uważa, że w mieście biega bardzo dużo ludzi, szczególnie w stosunku do liczby jego mieszkańców. - Jesteśmy przodującym miastem, jeśli chodzi o osoby biegające, uprawiające jakiś sport. Tu nie chodzi tylko o bieganie, tylko o aktywny wypoczynek, o chodzenie z kijkami, jeżdżenie rowerami - opowiadał.

  Sam podczas swoich treningów wybiera trasy i po lesie, i po morzu. Lasem bieg kończy kąpielą w Bałtyku.

  Port łączący wiele funkcji

  Port Morski Kołobrzeg to jeden z największych portów na polskim Wybrzeżu. Jego początki sięgają końca II wojny światowej. Obecnie się rozbudowuje. Obsługuje się tutaj głównie statki z Morza Bałtyckiego, jednak przypływają również jachty z całego świata.

  - Położenie samego portu i wejścia do portu powoduje, że wejścia nie są zbyt łatwe i to zachęca miłośników, pasjonatów sportów ekstremalnych do korzystania z tych uwarunkowań - opowiadał Artur Lijewski, prezes Portu Morskiego Kołobrzeg.

  Port może się rozwijać między innymi dzięki umożliwieniu gminom samodzielnego zarządzania portami morskimi. Z tego Kołobrzeg korzysta od 15 lat.

  - Na 58 hektarach całego portu mamy liczne realizowane funkcje: turystyczną, przeładunkową, jachtową, rybacką, jak również funkcja stoczniowa, która zajmuje się produkcją małych jednostek rybackich i funkcja militarna - zachwalał pan Artur. Kołobrzeg jest jednym z miejsc Polski, w którym przeładowuje się najwięcej ryb.

  Fundacja łączy hotelarzy

  Według danych Głównego Urzędu Statystycznego Kołobrzeg od kilku lat swoją bazą noclegową ustępuje tylko Warszawie i Krakowowi. Promowaniem hotelarstwa w Kołobrzegu oraz samego miasta zajmuje się Fundacja Kołobrzeg SPA. Jednym z inicjatorów jej założenia jest Adam Hok.

  W ramach działania Fundacji współpracują ze sobą konkurujący na co dzień hotelarze. - Myślę, że to jest inicjatywa, która jest możliwa w takim małym mieście. My jednak w większości się znamy, codziennie spotykamy na ulicy, w urzędzie i rozmawiamy o tym, jak spowodować, żeby Kołobrzeg był jak najlepiej obłożony - mówił pan Adam. Zaznaczył również, że promowanie Kołobrzegu musi być ich wspólnym celem, a kiedy chcą ze sobą konkurować to to robią.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....